شرایط ثبت نام برای طرح اسقاط خودرو در سامانه یکپارچه اعلام شد ، متقاضیان باید حساب وکالتی داشته باشند؟

به گزارش مجله بابلسر، مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو گفت: تنها تفاوت مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو با مرحله نخست، اضافه شدن طرح جایگزینی خودروهای فرسوده و انتخاب پنج اولویت از همان ابتدای ثبت نام است.

شرایط ثبت نام برای طرح اسقاط خودرو در سامانه یکپارچه اعلام شد ، متقاضیان باید حساب وکالتی داشته باشند؟

به گزارش خبرنگاران، مهدی تقدسی، ضمن تایید زمانبندی اعلام شده برای فرآیند مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها اظهار کرد: از 20 تا 29 اردیبهشت ماه متقاضیان می توانند برای تعریف حساب وکالتی به نام سازمان حمایت، واریز وجه 100 میلیون تومان و مسدود کردن آن در حساب مذکور اقدام نمایند؛ پس از پایش اطلاعات و ارسال اطلاعات متقاضیان از بانک ها به سامانه، از سوم خرداد ماه تا 10 خرداد، ثبت نام شروع خواهد شد.

مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اضافه نمود: تنها تفاوت این مرحله از فروش خودرو با مرحله نخست، این است که طرح جایگزینی خودروهای فرسوده هم اضافه شده است و بعلاوه متقاضیان از همان ابتدا می توانند پنج اولویت خودرویی خود را معین نمایند.

وی تاکید نمود: متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده بایستی توجه داشته باشند که همانند دو طرح دیگر (عادی و طرح حمایت از قانون جوانی جمعیت ویژ مادران) بایستی برای تعریف حساب وکالتی به نام سازمان حمایت و مسدود کردن وجه 100 میلیون تومان اقدام نمایند.

تقدسی با بیان اینکه فروش یکپارچه خودروها حتما روندی ادامه دار خواهد بود، گفت: طرح فروش یکپارچه خودروها ادامه دار خواهد بود و ختم به این دو مرحله نخواهد شد، اما اینکه فرآیند مرحله سوم دقیقا چه زمانی باشد، هنوز معین نیست و قطعا پس از اتمام مرحله دوم، برای مرحله سوم و اجرای آن برنامه ریزی صورت خواهد گرفت.

محدودیت های ثبت نام در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده در سامانه یکپارچه عبارتند از داشتن گواهینامه رانندگی دارای اعتبار، عدم خرید یا تحویل خودرو از خودروسازان داخلی در 48 ماه گذشته، خودروی فرسوده باید مدل 1385 و یا قبل از آن باشد، پلاک و سند خودرو نیز به نام متقاضی ثبت نام باشد.

در این طرح داشتن پلاک فعال جزو محدودیت ها نیست اما درصورت ثبت نام، متقاضی در محاسبه زمان تحویل خودروی خریداری شده باید به اولویت تخصیص یافته، مدت زمانی بالغ بر 2 ماه را نیز به عنوان حداقل زمان فرآیند اسقاط در نظر بگیرد.

شرایط ثبت نام برای طرح اسقاط خودرو در سامانه یکپارچه به توضیح زیر است:

1 ـ داشتن گواهی نامه دارای اعتبار

2 ـ گذشت 48 ماه از خرید آخرین خودرو از شرکت های خودروسازی

3 ـ داشتن 100 میلیون تومان در حساب وکالتی

4 ـ خودروی فرسوده حداقل مدل 1385 یا به قبل باشد

5 ـ پلاک و سند خودرو باید به نام متقاضی باشد وکالت نامه مورد قبول نیست

6 ـ داشتن پلاک فعال محدودیت نیست

7 ـ به فرایند ثبت نام خودروهای فرسوده 2 ماه اضافه می گردد یعنی اگر تحویل خودرو برای زمستان 1402 باشد علاوه بر آن 2 ماه هم برای فرایند اسقاط باید زمان در نظر گرفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1402 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 2062

به "شرایط ثبت نام برای طرح اسقاط خودرو در سامانه یکپارچه اعلام شد ، متقاضیان باید حساب وکالتی داشته باشند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط ثبت نام برای طرح اسقاط خودرو در سامانه یکپارچه اعلام شد ، متقاضیان باید حساب وکالتی داشته باشند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید