رمزگشایی از مرگ کارمند سفارت سوییس

به گزارش مجله بابلسر، خبرنگاران : کشف دست نوشته ای در خانه دبیر اول سفارت سوئیس، فرضیه خودکشی وی را قوت بخشیده است.

رمزگشایی از مرگ کارمند سفارت سوییس

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:صبح سه شنبه (14 اردیبهشت) خبر سقوط مرگبار یک خانم 52 ساله به سازمان اورژانس کشور اعلام و پس از بررسی ها مشخص شد وی دبیر اول سفارت سوئیس است.

به همین دلیل سخنگوی سازمان اورژانس کشور جزئیاتی از فوت دبیر اول سفارت سوئیس را ارائه داد. مجتبی خالدی درباره آخرین جزئیات سقوط دبیر اول سفارت سوئیس از برجی در کامرانیه گفت: خانم کارگری که در منزل وی مشغول به کار بوده است پس از مراجعه به منزل دبیر اول سفارت سوئیس ملاحظه می کند که وی در منزل حضور ندارد و وسایل نیز جابه جا نشده است.

وی گفت: دقایقی بعد یکی از کارکنان فضای سبز پیکر بی جانی را ملاحظه می کند که با پلیس تماس می گیرد و پلیس نیز از سرایدار منزل می خواهد که در صحنه حاضر شود و وی تایید می کند که این خانم دبیر اول سفارت سوئیس بوده است.

خالدی توضیح داد: آثار جراحت از قبیل شکستگی سر و دست در پیکر بی جان ملاحظه می شود و پیکر این خانم 52 ساله تحویل پزشکی قانونی شده است. این در حالی است که پلیس تهران هم اظهار داشت: ساعت 9 و نیم صبح سه شنبه خبری در خصوص سقوط خانمی از برجی در خیابان کامرانیه اعلام شد و با حضور عوامل کلانتری در محل مشخص شد این شخص 52 ساله تبعه و کارمند سفارت سوئیس بوده که از طبقه 18 برجی در کامرانیه سقوط و فوت کرده است. مراتب از طریق عوامل انتظامی و تخصصی آگاهی در حال رسیدگی است. گفته می شود این زن سیلوه. ب نام دارد.

کشف دست نوشته مقتول

آنطور که کارگر خدماتی برج مسکونی به تیم جنایی گفته قربانی لباس خانه به تن داشت و روی سرش کلاه بود. با این حال تیم جنایی در شاخه بعدی به تحقیق از کارکنان برج و ساکنان پرداخت. به گفته کارکنان برج، زن سوئیسی ساکن طبقه هفدهم برج بود که ظاهرا از تراس آنجا به پایین سقوط کرده بود. یکی از آنها که در خانه اش دوربین مداربسته داشت سرنخی در اختیار کارآگاهان جنایی و بازپرس قرار داد.

از سوی دیگر پزشکی قانونی که در محل حادثه حضور داشت اظهار داشت که بیش از 8 ساعت از زمان مرگ وی می گذرد. همچنین معاینه جسد نشان می داد که هیچ گونه آثار جراحت که نشان دهد وی قبل از مرگش با فردی درگیر بوده، روی بدن وی وجود نداشت. تیم جنایی در ادامه یک دست نوشته روی میز در سالن پذیرایی کشف کرد. کنار آن موبایل قربانی و یک اتوماتیک نیز پیدا شد.

دست نوشته با زبان انگلیسی نوشته شده بود با این مضمون که جسدم را پس از مرگ به سوئیس منتقل کرده و به پسرم اطلاع بدهید. بعد از آن جسدم را بسوزانید و سپس خاکستر آن را کنار فرزندم که فوت شده دفن کنید. علاوه بر این هرچه پول، دارایی و سرمایه دارم را به پسر دیگرم بدهید. در خصوص سقوط و مرگ چیزی نوشته نشده بود و دست نوشته بدون تاریخ و بدون امضا بود.

در ادامه ماموران وقتی دست نوشته های دیگر از این زن را در خانه کشف کردند و با آخرین نوشته تطبیق دادند مشخص شد که دست خط متعلق به قربانی است. با این حال دست نوشته با دستور بازپرس جنایی برای خط شناسی در اختیار کارشناسان خط تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران قرار گرفت که بررسی های بیشتر در این خصوص صورت گیرد.

تقویت احتمال خودکشی

وقتی تحقیقات تیم جنایی در محل حادثه انجام و تکمیل شد، جسد متوفی با دستور قاضی جنایی به پزشکی قانونی انتقال یافت. اگرچه با توجه به شرایط جسد، نبود آثار خراش و درگیری، نبود آثار بهم ریختگی در خانه و کشف دست نوشته احتمال خودکشی را قوت می بخشید با این وجود تیمی از کارآگاهان جنایی مامور شدند تا با انجام تحقیقات بیشتر ابعاد تازه تری از این ماجرا آشکار کنند.

در مرحله بعد ماموران به تحقیق از کارمندان سفارت سوئیس در ایران و افرادی که با قربانی در ارتباط بودند پرداختند. کارمندان سفارت و افرادی که قربانی را می شناختند از مرگ او شوکه شده بودند. آنها می گفتند که زن سوئیسی بسیار شاد، سرزنده و پر انر ژی بود. آنها همچنین می گفتند که قربانی امید به زندگی داشته و باور اینکه او خودکشی کرده باشد سخت و باعث تعجب است. به گفته اطرافیان این زن، وی زنی سرحال و عاشق ایران بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1475

به "رمزگشایی از مرگ کارمند سفارت سوییس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمزگشایی از مرگ کارمند سفارت سوییس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید