ردیابی دام های بیمار با پلاک کوبی

به گزارش مجله بابلسر، خبرنگاران/خراسان جنوبی مدیر جهاد کشاورزی درمیان گفت: امکان ردیابی کردن دام های بیمار و جلوگیری از جابجایی فیزیکی بیماری ها از مزایای پلاک کوبی دام سنگین است.

ردیابی دام های بیمار با پلاک کوبی

سیدمحسن نصیرائی در گفت وگو با مجله بابلسر اظهار کرد: پلاک کوبی دام سنگین با هدف جلوگیری از قاچاق دام و جابجایی غیر اصولی، غیر بهداشتی و فاقد مجوز دام از سال 94 در این شهرستان اجرا شد.

مدیر جهاد کشاورزی درمیان بیان کرد: با شروع طرح پلاک گذاری دام سنگین از ابتدای شروع این پروژه در شهرستان بیش از 4500 راس پلاک کوبی انجام شده است.

نصیرائی ادامه داد: باتوجه به اهمیت سلامت دام در شهرستان نیاز است تا شوراها و دهیاران برای مشارکت دامداران در این طرح تلاش بیشتری کنند.

وی با بیان اینکه به دلیل همجواری این شهرستان با مرز و احتمال آلودگی دام های وارداتی به انواع بیماری ها، کنترل و پایش دام ها ضروری است، اضافه کرد: پلاک کوبی و بیمه اجباری دام سبک از سال 98 شروع و تا کنون بیش از 5000 راس دام پلاک شده اند.

مدیر جهاد کشاورزی درمیان بیان کرد: طرح شماره گذاری و هویت دار شدن ماشین آلات خودگردان کشاورزی نیز شامل؛ تراکتور و کمباین در شهرستان درمیان با انجام بیش از 95 درصد ماشین آلات حائز شرایط انجام پذیرفته است.

نصیرائی شرح داد: هدف از پلاک گذاری وسایط نقلیه کشاورزی، شناسنامه دار کردن تمامی خودروهای فعال کشاورزی با اهداف انتظامی، امنیتی و تولیدی بخش کشاورزی و ساماندهی جابجایی ماشین های کشاورزی است.

وی ادامه داد: کنترل تردد ماشین آلات کشاورزی در جاده ها، بیمه کردن وسائل نقلیه کشاورزی و سهولت در تحویل سوخت به ماشین آلات کشاورزی از دیگر مزایای این طرح است.

مدیر جهاد کشاورزی درمیان گفت: طرح پلاک گذاری وسایط نقلیه کشاورزی آن دسته از ماشین آلات کشاورزی را شامل می شود که فاقد پلاک هستند.

نصیرائی شرح داد: تا به امروز 283 مورد پرونده متقاضی پلاک گذاری در شهرستان تشکیل شده که بیش از 272 مورد تراکتور مورد بازدید ماموران راهنمایی و رانندگی قرار گرفته است و شماره گذاری و پلاک برای این تراکتورها صادر شده است.

وی یادآور شد: این طرح همچنان ادامه دارد و تعداد محدودی از تراکتورها که به دلایل نقص فنی شماره گذاری نشده، می توانند با رفع مشکل نسبت به شماره گذاری اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 277

به "ردیابی دام های بیمار با پلاک کوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ردیابی دام های بیمار با پلاک کوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید