خبرنگاران انتشار راهنمای استفاده از شبکه اجتماعی دانش آموزان

به گزارش مجله بابلسر، تهران-خبرنگاران- دفترچه راهنمای استفاده از شبکه اجتماعی دانش آموزان به منظور فعالیت هایی که جهت اجرای این طرح لازم است ذی نفعان این شبکه یعنی مدیر، معلم، دانش آموز و کارشناسان مناطق آموزش و پرورش به انجام رسانند، منتشر شد.

خبرنگاران انتشار راهنمای استفاده از شبکه اجتماعی دانش آموزان

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش شامگاه چهارشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، اکنون بیش از هرزمانی دولت الکترونیک، یادگیری الکترونیکی وآموزش الکترونیکی می تواند به آموزش وپرورش به عنوان بزرگ ترین متولی آموزش در کشور کمک کند. در واقع ابزار یا بستری است برای تداوم فرآیند یاددهی و یادگیری، و به اصطلاح در این زمان که بیماری کرونا باعث تعطیلی مدارس شده است، بستر آموزش تعطیل نیست .

گستردگی شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی، سیستم های مدیریت یادگیری و سایت های آموزشی باعث شده معلمان از هر ابزاری که به نظر فرآیند یاددهی را تسهیل می بخشد، استفاده نمایند. اما به نظر می رسد ساماندهی فرآیند یادگیری در فضاهای مجازی برای متولیان امر آموزش یک ضرورت است و یکپارچه سازی ارائه آموزش و گردش محتوا، سنجش تحصیلی و تعامل بین دانش آموز و معلم موجب ایجاد عدالت آموزشی می گردد. وزارت آموزش وپرورش در یک اقدام نوین با ایجاد یک رابط کاربری ارتباط بین سامانه سناد که پایگاه داده اطلاعات مدارس، دانش آموزان، کلاس ها و معلمان است را با پیام رسان های داخلی فراهم کرده است. در اینجا نیز انتخاب پیام رسان به مدیر مدرسه که در فضای واقعی مدرسه در خط مقدم فرآیند آموزش قرار گرفته است، واگذارشده است. مدیر مدرسه باید سعی نماید دراین شرایط بحرانی انتخابی مبتنی بر توانایی ها و شناخت خود ازپیام رسان ها را داشته باشد.

شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) چیست؟

شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) به منظور ساماندهی آموزش مجازی دانش آموزان در وزارت آموزش وپرورش طراحی و پیاده سازی شده است. زیرساخت اجرای این طرح، استفاده از پیام رسان های داخلی است که یک رابط کاربری ساده جهت اتصال به پیام رسان و احراز هویت مدیر، معلم و دانش آموز، طراحی شده است و برگزاری کلاس های برخط و غیر برخط مبتنی بر تبادل پیام و محتوا در گروه هایی به نام کلاس های مدرسه در بستری ایمن و به دور از تداخل سایرکاربران فضای مجازی برای معلم و دانش آموز فراهم کرده است.

در راهنمای استفاده از شبکه شاد می خوانید که کاربران شبکه اجتماعی شاد چه کسانی هستند و فعالیت هایی که جهت اجرای این طرح لازم است ذی نفعان این شبکه یعنی مدیر، معلم، دانش آموز و کارشناسان مناطق آموزش و پرورش به انجام رسانند.

همچنین فعالیت مدیر مدرسه برای ثبت مدرسه و معلمان و انتخاب پیام رسان انجام دهد و انتظارات از مدیران، معلمان، والدین و دانش آموزان نیز عنوان شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 539

به "خبرنگاران انتشار راهنمای استفاده از شبکه اجتماعی دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انتشار راهنمای استفاده از شبکه اجتماعی دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید