ترکمنستان در حال اتصال خط عریض راه آهن و تکمیل خط نرمال است

به گزارش مجله بابلسر، خبرنگاران/گلستان وزیر راه و شهرسازی گفت: جمهوری ترکمنستان در حال اتصال خط عریض راه آهن و تکمیل خط نرمال است و مسائل پیشین به دلیل بدهی ها و معوقات تقریبا حل شده و به صفر رسیده و این موضوع در تاریخ روابط دو کشور بی سابقه است.

ترکمنستان در حال اتصال خط عریض راه آهن و تکمیل خط نرمال است

محمد اسلامی امروز پنجشنبه سوم بهمن در حاشیه بازدید از مرکز لجستیک مرزی اینچه برون گلستان با اشاره به تفاهم نامه های منعقده بین 5 کشور در حوزه ترانزیت و راه آهن، اظهار کرد: اینچه برون با توجه به اینکه در آینده نزدیک به منطقه آزاد تبدیل خواهد شد، فرصت بزرگ مالی، ترانزیتی، تجاری و صادراتی برای کشور است.

وی اضافه نمود: با توجه به عضویت ایران در جمع کشورهای cis و به وسیله جهت ریلی می توان مبادلات سالانه را از 2 میلیون تن به 10 میلیون ارتقاء داد.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: باید طرح جامعی برای مرکز لجستیک مرزی اینچه برون با آینده نگری کامل تهیه گردد و ظرفیت منطقه آزاد در آن مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش مجله بابلسر به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، اسلامی گفت: اختلافاتی در مورد واگذاری زمین وجود داشته که با همکاری استاندار گلستان مرتفع شده و بر اساس نقشه تهیه شده فاز اول قابلیت اجرا دارد.

وی گفت: راه آهن باید نواقص موجود را مرتفع سازد و همچنین با توجه به آمادگی سرمایه گذاران اقدامات اجرایی هرچه سریعتر شروع گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 343

به "ترکمنستان در حال اتصال خط عریض راه آهن و تکمیل خط نرمال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکمنستان در حال اتصال خط عریض راه آهن و تکمیل خط نرمال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید