اولیانوف: مسئله غنی سازی 84 درصدی در ایران حل و فصل شد ، چیزی برای حدس های بیشتر وجود ندارد

به گزارش مجله بابلسر، دیپلمات ارشد روسیه با اشاره به ادعاهای چند روز پیش رسانه های غربی نوشته مسئله غنی سازی 84 درصدی در ایران حل شده است.

اولیانوف: مسئله غنی سازی 84 درصدی در ایران حل و فصل شد ، چیزی برای حدس های بیشتر وجود ندارد

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین تصریح نموده ادعاهای مربوط به کشف مواد هسته ای غنی شده تا 84 درصد در ایران حل شده است.

اولیانوف در توییتر نوشت: مسئله غنی سازی 84 درصدی در ایران با موفقیت حل و فصل شده است. دیگر چیزی برای برآورد های بیشتر وجود ندارد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش فصلی خود که روز گذشته (سه شنبه) رویترز بخش هایی از مفاد آن را منتشر کرد گفته بود در حال اجرا رایزنی هایی با ایران درباره منشأ ذرات اورانیوم 84 درصدی کشف شده در تأسیسات هسته ای فردو است.

در گزارش آژانس اتمی تصریح شده ایران طی نامه ای در روز 20 فوریه درباره وجود ذرات اورانیوم 83.7 درصدی در فردو گفته که ممکن است نوساناتی ناخواسته در سطح غنی سازی رخ داده باشد.

اشاره آژانس اتمی به گزارشی از وبگاه شبکه خبری بلومبرگ است که چند روز پیش مدعی شده بود که بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی ذرات اورانیوم 84 درصد در ایران پیدا نموده اند.

مقام های جمهوری اسلامی ایران ادعاهای بلومبرگ علیه ایران را بخشی از استفاده های سیاسی از آژانس بین المللی انرژی اتمی برای اعمال فشار بر تهران ارزیابی نموده اند.

بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ساعاتی بعد از ادعای بلومبرگ در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری فارس، درباره این ادعای بلومبرگ بیان کرد: مایه تأسف است که آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنان به عنوان ابزار سیاسی برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران مورد سوءاستفاده قرار می گیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 اسفند 1401 بروزرسانی: 10 اسفند 1401 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 2034

به "اولیانوف: مسئله غنی سازی 84 درصدی در ایران حل و فصل شد ، چیزی برای حدس های بیشتر وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیانوف: مسئله غنی سازی 84 درصدی در ایران حل و فصل شد ، چیزی برای حدس های بیشتر وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید