اروپا و آمریکا علیه گوگل

به گزارش مجله بابلسر، دادستانی نوشته که شیوه عملکرد گوگل منجر به آسیب مردم شده است. اطلاعات مربوط به جست وجو های مردم به گفته دادستانی دیگر خصوصی نیست و حق انتخاب آن ها نادیده گرفته شده است.

اروپا و آمریکا علیه گوگل

با ما سفر کنید و با ارزان ترین فصل تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

گوگل متهم است که عرصه را برای رقابت دیگر موتور های جست وجو بسته است

دولت آمریکا، پرونده ای علیه شرکت گوگل تشکیل داده که طی آن این غول اینترنتی متهم شده که با زیر پا گذاشتن قوانین رقابتی، جست وجو و تبلیغات اینترنتی را در انحصار خود در آورده است. این کیفرخواست عظیمترین چالشی است که دولت آمریکا در مقابله با شرکت های اینترنتی پیش کشیده است.

بیش از یک سال است که درباره این عظیمترین شرکت تکنولوژیکی در حال تحقیق هستند و حالا با عظیم ترین چالش در داخل آمریکا و خارج از کشور روبه رو شده اند.

شرکت گوگل گفته که این پرونده عمیقا معیوب است.

گوگل می گوید که برخلاف آنچه که دستگاه نظارتی دولت می گوید، میدان تبلیغات اینترنتی بسیار رقابتی است و این شرکت پیش از هرچیز به فکر مشتریان خود است. به گفته این شرکت مردم انتخاب می نمایند که از گوگل استفاده نمایند. نه اینکه مجبور باشند یا حق انتخاب دیگری نداشته باشند.

انحصار گرایی

اتهام ها به گوگل در دادگاه فدرال ثبت شده است. کیفرخواست را دادگستری آمریکا و یازده ایالت با هم نوشته اند. تمرکز این کیفرخواست بر میلیارد ها دلار پولی است که گوگل می پردازد تا روی هر مرورگری به صورت اتوماتیک موتور جست وجوی گوگل نصب گردد.

به گفته دادستانی، این عمل باعث می گردد که صندلی گوگل به عنوان دروازه ورود به اینترنت حفظ گردد. برای همین فقط در ایالات متحده، گوگل، هشتاد درصد از جست وجو ها را در اختیار خود گرفته است.

در کیفرخواست نوشته شده که انگار گوگل، جست وجوی اینترنتی را به نام خود زده است. برای اینکه شرکت های دیگر امکان توزیع و شناخته شدن پیدا نمی نمایند که قدرت گوگل را به چالش بکشند. در ادامه دادستان ها به یک نکته زبان شناسانه هم اشاره نموده اند: گوگل آن قدر بازار را احاطه نموده که کلمه اش به جز دلالت بر شرکت و موتور جست وجو، به عنوان فعل هم به کار می رود و معنی جست وجوی اینترنتی دارد.

دادستانی نوشته که شیوه عملکرد گوگل منجر به آسیب مردم شده است. اطلاعات مربوط به جست وجو های مردم به گفته دادستانی دیگر خصوصی نیست و حق انتخاب آن ها نادیده گرفته شده است.

سالی هابارد، که در یکی از اندیشکده های پایتخت آمریکا درباره شرکت های عظیم تکنولوژیکی تحقیق می نماید، در توییتر به این خبر واکنش نشان داده و ضمن ابراز خوشحالی از این کیفرخواست یادآور شده که تعقیب موتور جست وجوی گوگل، ساده ترین کاری بود که دولت می توانست انجام دهد.

سیاست مداران آمریکایی که در بیشتر موارد اختلاف نظری 180 درجه ای دارند، در این مورد با هم اتفاق نظر دارند که باید دولت نظارت بیشتری بر شرکت های اینترنتی عظیم مثل آمازون، اپل، فیس بوک و گوگل داشته باشد.

گوگل در اروپا هم با دادگاهی مشابه روبه رو است. هم در اروپا و هم در آمریکا، این شرکت در دادگاه از خود دفاع می نماید.

منبع: فرادید
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 905

به "اروپا و آمریکا علیه گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا و آمریکا علیه گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید