آخرین مهلت بازنشستگان برای ثبت نام وام 20 میلیونی

به گزارش مجله بابلسر، مهلت ثبت نام بازنشستگان تامین اجتماعی جهت دریافت وام 20 میلیونی که از 21 مردادماه شروع شده بود، ساعت 24 امشب به اتمام می رسد.

آخرین مهلت بازنشستگان برای ثبت نام وام 20 میلیونی

به گزارش خبرنگاران، ثبت نام این وام که به صورت غیرحضوری از اول هفته (21 مردادماه) شروع شد، غیرحضوری است و بنابر اعلام سازمان تامین اجتماعی متقاضیان بازنشسته و مستمری بگیران صرفا تا ساعت 24 امروز (آدینه 27 مرداد ماه) برای ثبت نام فرصت دارند.

این در حالیست که ضروری است متقاضیان به وسیله مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان به نشانی es.tamin.ir ثبت نام خود را نهایی نمایند لذا بازنشستگان و مستمری بگیران برای دریافت این تسهیلات، احتیاجی به مراجعه حضوری ندارند.

اما تامین اجتماعی برای پرداخت این وام شروطی از جمله داشتن 20 سال سابقه بیمه پردازی و بیشتر، حداکثر مستمری دریافتی 150 میلیون ریال، دارای سن 50 تا 78 سال، عدم مسدودی حساب، مالکیت تلفن همراه به نام شخص متقاضی، عدم سابقه چک برگشتی، عدم بدهی معوق به سیستم بانکی کشور (بابت شخص متقاضی یا ضمانت وام دیگران)، عدم استفاده از تسهیلات مشابه طی 3 سال گذشته و داشتن موجودی مکفی در حساب بانکی شخص به مبلغ 100 هزار تومان، گفت که نقدها مستمری بگیران را به همراه داشت.

اما محسن تقیانی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی محدودیت منابع سازمان را علت اتخاذ این شروط دانست و گفت که باید برای پرداخت تسهیلات اولویت بندی صورت گیرد که معیشت و دریافتی مستمری، از جمله اولویت هاست لذا دریافت 15 میلیون تومان مستمری را ملاک قرار دادیم که در جمع بندی های کارشناسی احصاء شد. این در حالیست که درصد بالایی از بازنشستگان مشمول دریافت وام و تنها 20 تا 30 درصد بازنشستگان خارج از محدوده هستند.

وی راه دریافت وام برای سایر بازنشستگان را بسته ندانست و از سایر مستمری بگیران که مستحق دریافت وام هستند خواست با مراجعه به کانون های بازنشستگی و بدون شرایط ، تقاضای خود را برای دریافت وام ثبت نمایند.

به گفته مدیرکل فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی با توجه به اینکه ثبت تقاضای وام به صورت الکترونیکی انجام می گردد، اگر نام مستمری بگیری در قرعه کشی برای دریافت وام برگزیده گردد، احتیاج به مراجعه به بانک ندارد و وام بدون ارائه ضامن به حسابش واریز می گردد.

بازنشستگان و مستمری بگیران در صورت داشتن هرگونه سؤال یا ابهام به صورت 24 ساعته می توانند با شماره گیری تلفن 1420 با کارشناسان مرکز ارتباطات مردمی سازمان تأمین اجتماعی تماس گرفته و هدایت های لازم را دریافت نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 مرداد 1402 بروزرسانی: 27 مرداد 1402 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 2102

به "آخرین مهلت بازنشستگان برای ثبت نام وام 20 میلیونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین مهلت بازنشستگان برای ثبت نام وام 20 میلیونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید