10 سال حبس به خاطر اسیدپاشی روی صورت خواهر شوهر

به گزارش مجله بابلسر، زن جوانی که به اتهام اسیدپاشی روی صورت خواهرشوهرش به 10 سال حبس و پرداخت دیه محکوم شده بود، با درخواست اعسار از دادگاه مدعی شد که توانایی پرداخت دیه را ندارد.

10 سال حبس به خاطر اسیدپاشی روی صورت خواهر شوهر

به گزارش مجله بابلسر به نقل از روزنامه ایران، رسیدگی به این ماجرا حدود 3 سال قبل آغاز شد. دختر جوانی که روی صورتش اسید ریخته شده بود، به بیمارستان منتقل شد. وی در بازپرسی ها مدعی شد زن برادرش این کار را کرده است.

زن برادر پس از دستگیرشدن در حالی که منکر اسیدپاشی بود، گفت: صبح روز حادثه پس از آنکه همسرم به سر کار رفت، زنگ خانه به صدا درآمد. من بدون آنکه بپرسم چه کسی پشت در است، در ساختمان را باز کردم. به تصور اینکه همسایه طبقه پایین است، نگاه نکردم و خودم به دستشویی رفتم اما ناگهان صدای فریادهای خواهر شوهرم را شنیدم. فوری بیرون آمدم و مردی را دیدم که صورت خود را پوشانده بود. او مرا هل داد و مقداری هم اسید روی پای من ریخت. آن موقع دیدم که روی صورت و بدن خواهرشوهرم اسید ریخته اند.

اما با توجه به تحقیقات پرونده فرضیه ارتکاب جرم از سوی این زن قوت گرفت و وی بازداشت شد. انتها وی در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد. در ابتدای جلسه شاکی پرونده با قرار دریافت در جایگاه، تقاضای قصاص زن برادرش را مطرح نمود و گفت: در صورتی که امکان قصاص وجود نداشته باشد، درخواست دیه دارم.

وی که دختری مجرد و 26 ساله است در تشریح ماجرا گفت: من و زن برادرم خیلی با هم خوب بودیم و من در حق او هیچ بدی نکردم اما او گاهی به من حسادت می کرد. چون آن موقع من تازه نامزد کرده بودم و فکر می کنم رفتار محترمانه و عاشقانه من و نامزدم باعث حسادت او شده بود. او به رابطه صمیمی من و برادرم هم حسودی می کرد.

در ادامه قاضی از متهم پرسید که نقاب و دستکش اسیدپاشی در حمام خانه شما پیدا شده است. در این باره چه پاسخی دارید؟ متهم گفت: نمی دانم. شاید اسیدپاش از پنجره حمام فرار کرده است. قاضی در ادامه گفت: طبق نظریه پزشکی قانونی اسیدی که پای شما را سوزانده، عمدی ریخته شده است همچنین در زمان حادثه فرزندتان هم کنار عمه اش خوابیده بود اما اسید روی او ریخته نشده است که همه این موارد نشان از ارتکاب جرم از سوی شما دارد.

در ادامه جلسه دادگاه، شوهر متهم نیز با حضور در جایگاه به عنوان مطلع بیان نمود: درِ آپارتمان ما طوری است که از بیرون فقط با کلید امکان بازشدن دارد و کسی نمی تواند به راحتی داخل شود. به علاوه من حدود یک هفته پس از این اتفاق که همسرم و خواهرم در بیمارستان بودند، برای جمع و جور کردن منزل به خانه رفتم و متوجه یک بسته پودر اسید زیر رختخواب ها شدم و همین مسأله باعث شد که احتمال بدهم این قضیه کار همسرم بوده است.

به این ترتیب با وجود اینکه متهم در هیچ یک از مراحل بازپرسی و محاکمه به اسیدپاشی اعتراف نکرد، اما قضات دادگاه بر اساس شواهد و مدارک و مستندات موجود در پرونده، زن جوان را به اتهام اسیدپاشی به 10 سال حبس و پرداخت دیه محکوم کردند. اما صبح دیروز زن زندانی با حضور در شعبه دوم دادگاه کیفری ضمن درخواست اعسار گفت: من توانایی پرداخت دیه را ندارم. از سوی دیگر من یک فرزند کوچک دارم که نگران او هستم. به همین خاطر از قضات می خواهم در صورت امکان با درخواست اعسار من موافقت کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 626

به "10 سال حبس به خاطر اسیدپاشی روی صورت خواهر شوهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 سال حبس به خاطر اسیدپاشی روی صورت خواهر شوهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید