تجلیل از مهین فرهادی زاد و چند نکته

به گزارش مجله بابلسر، مراسم تجلیل از مهین فرهادی زاد، معاون سابق توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان با حضور مدیران ارشد ورزش کشور در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار گشت.

تجلیل از مهین فرهادی زاد و چند نکته

به گزارش خبرنگاران، سید عبدالحمید احمدی طی یادداشتی درباره برگزاری این مراسم نکاتی را به شرح ذیل ضروری بیان نمود:

نکته اول؛ اقدام ارزشمند و قابل تحسین کمیته ملی المپیک در برگزاری این مراسم و تقدیر و تجلیل از خادمان ورزش، گامی بلند در ترویج و تثبیت فرهنگ قدرشناسی در فضای ورزش کشور است که انشالله با توجه مدیران ارشد ورزش شاهد تداوم آن خواهیم بود.

نکته دوم؛ توسعه کمی وکیفی ورزش بانوان در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی و چهار دهه اخیر مرهون تلاش مدیرانی است که علیرغم سختی ها و موانع فراوان داخلی وخارجی، قدمی پای به عقب ننهادند و با تدبیر و شجاعت و سعه صدر این راستا سخت و پر فراز و نشیب را طی نمودند. تا جایی که امروز بانوان ورزشکار ایران به عنوان الگوی زنان مسلمان توانسته اند در عرصه های جهانی و بین المللی ورزش افتخارات کم نظیری را در رشته های گروهی و انفرادی رقم بزنند و نام خود را در تاریخ ورزش ماندگار نمایند.

نکته سوم؛ بدون شک بزرگ ترین مزیت ورزش قهرمانی ایران در رویدادهای بین المللی پیش رو در حوزه ورزش بانوان خواهد بود و همانطور که در بازی های آسیایی و پارآسیایی و المپیک و پارالمپیک در دو دهه قبل شاهد بودیم ظرفیت مدال آوری بانوان می تواند به تقویت و ارتقای جایگاه ایران در رده بندی این بازی ها بینجامد که این مهم از راهبردهای توسعه ورزش قهرمانی کشور خواهد بود.

نکته چهارم؛ توسعه ورزش در ایران بدون مشارکت و حضور گسترده بانوان به خاتمه نخواهد رسید و به همین دلیل مهم ترین قشر برای فرهنگ سازی ورزش در خانواده های ایرانی بانوان و مادران ایران خواهند بود که با ورزش هم سلامت جسمی و روحی و اجتماعی خود را ارتقا بخشیده و هم سایر اقشار و آحاد مردم را به مشارکت در فعالیت ها و برنامه های ورزشی ترغیب و تشویق نمایند.

نکته پنجم؛ خداقوت و دست مریزاد به بانوان بزرگواری که در چهار دهه اخیر با عزمی راسخ و همتی والا و تحمل ناملایمات و با برنامه ریزی ها و پیگیری ها و دلسوزی های خود این راستا ناهموار را طی نموده و توانستند این نهال را به درختی تناور و پرثمر تبدیل نمایند. درختی که امروز به جهت راسخی و ریشه های محکم آن نویدبخش روزهای پیروز تر برای آینده ورزش کشور خواهد بود. براین اساس جا دارد همواره از بزرگانی چون خانم طاهریان، خانم فرهادی زاد، و جمع بزرگ خانم های ورزش بانوان کشور در ادارات کل استان ها، فدراسیون ها و هیات های ورزشی، باشگاهها، و مربیان و قهرمانان ورزشی در همه رشته ها سپاسگزار باشیم و از تلاش خستگی ناپذیر این جمع بزرگ در اعتلای ورزش کشور بیش از گذشته و آن چنان که شایسته است قدردانی نماییم.

سیدعبدالحمید احمدی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1763

به "تجلیل از مهین فرهادی زاد و چند نکته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجلیل از مهین فرهادی زاد و چند نکته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید