کرونا 4 هزار میلیون یورو به لیگ های اروپایی خسارت می زند

به گزارش مجله بابلسر، تعلیق لیگ های معتبر اروپا به دلیل شیوع کرونا در قاره سبز، آنها را متحمل ضرر اقتصادی قابل توجهی خواهد نمود.

کرونا 4 هزار میلیون یورو به لیگ های اروپایی خسارت می زند

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از نشریه آ اس اسپانیا، تعطیلی حداقل سه هفته ای 5 لیگ عظیم فوتبال اروپا شامل سری A، لالیگا، لیگ برتر انگلیس، بوندس لیگا و لوشامپیونه مجموعاً به آنها معادل 4 هزار میلیون یورو رسانده ضرر اقتصادی می رساند.

مؤسسه مشاور و مطالعاتی KPMG آثار تعلیق مسابقات ورزشی در قاره اروپا در 5 لیگ عظیم این قاره را در حوزه های مختلف از جمله کاهش درآمدهای حاصل از فروش بلیت، اسپانسر و ... آنالیز نموده است که در آن معین شده است لیگ برتر انگلیس با ضرری معادل یک هزار و 250 میلیون یورو بیشتر از همه متحمل خسارت اقتصادی می گردد. لالیگای اسپانیا با یک هزار میلیون یورو ضرر اقتصادی در صندلی دوم قرار گرفته است. سری A، بوندس لیگا و لوشامپیونه هم در رده های بعدی قرار گرفته اند.

عمده خسارت وارده به لیگ های فوتبال اروپا از محل از دست دادن درآمدهای حاصل از فروش حق پخش تلویزیونی بازی ها است و در این میان هم تیم هایی که هواداران بیشتری دارند مانند رئال مادرید و منچستریونایتد بیش از همه از این بابت متحمل ضرر می شوند.

با وجود خوشبین بودن اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) به بازگشت لیگ های اروپایی به روال قبل، با توجه به رشد فزاینده شیوع کرونا در قاره سبز معین نیست که امکان از سرگیری رقابت ها در موعد اعلام شده وجود داشته باشد که در این صورت باید انتظار در نظر گرفته شدن معیارهای جدیدی مانند کاهش حقوق بازیکنان را برای جلوگیری از وارد آمد ضربات اقتصادی بیشتر به تیم ها داشت. در بوندس لیگا زمزمه هایی مبنی بر کاهش حقوق بازیکنان شنیده می گردد اما اتحادیه بازیکنان حرفه ای فوتبال دنیا (فیف پرو) این موضوع را رد نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 505

به "کرونا 4 هزار میلیون یورو به لیگ های اروپایی خسارت می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا 4 هزار میلیون یورو به لیگ های اروپایی خسارت می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید