پیش بینی بارش برف در مناطق زلزله زده

به گزارش مجله بابلسر، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور و کاهش محسوس دما در بعضی مناطق گفت: در مناطق زلزله زده طی هفته آینده بارش پراکنده باران و برف رخ خواهد داد.

پیش بینی بارش برف در مناطق زلزله زده

به گزارش مجله بابلسر به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان با بیان این که طی امروز 22 چهارشنبه آبان ماه و صبح فردا در اکثر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است، اظهار کرد: در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: از بعد از ظهر فردا تا اواخر روز شنبه در سواحل دریای خزر و استان های اردبیل و خراسان شمالی ابرناکی، بارش متناوب باران، وزش باد شمالی و کاهش تدریجی هوا پیش بینی می گردد که شدت بارش طی روز آدینه خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: از بعد از ظهر آدینه با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد و با تقویت سامانه بارشی شمال کشور در دامنه های جنوبی البرز مرکزی بارش شروع می گردد.

به گفته ضیاییان، از روز شنبه سامانه بارشی جنوب غرب کشور تقویت می گردد و در جنوب غرب، غرب و غرب استان های بوشهر، فارس و شمال خلیج فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می گردد.

  • مجله آب و هوا

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که از روز شنبه در بعضی مناطق شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران، بارش پراکنده پیش بینی می گردد، اظهار کرد: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه ضمن تشدید فعالیت این سامانه در نیمه غربی کشور گستره بارش به مناطقی از مرکز و دامنه های جنوبی البرز نیز کشیده می گردد.

وی با بیان این که شدت بارش طی روز آدینه در گیلان و مازندران و روز شنبه در جنوب خوزستان، شمال و غرب استان های فارس، بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد پیش بینی می گردد، گفت: به دلیل افت محسوس دما بین 6 تا 8 درجه سانتیگراد طی روزهای آدینه و شنبه در نیمه شمالی کشور و طی روزهای شنبه و یکشنبه در غرب و جنوب غرب کشور بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف خواهد بود.

ضیاییان در ادامه درباره شرایط جوی مناطق زلزله زده کشور اظهار کرد: طی هفته جاری در نواحی زلزله زده شمال غرب کشور هوای سرد ماندگار است و دمای کمینه برای منطقه میانه بین 3- تا 7- درجه سانتیگراد و ناحیه سراب حدود 8- تا 11- درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: در دو روز آینده در این مناطق آسمان صاف تا قسمتی ابری خواهد بود و از بعد از ظهر روز آدینه تا روز دوشنبه در این مناطق افزایش ابر، بارش پراکنده باران و برف همراه با کاهش دما رخ می دهد.

ضیاییان در سرانجام درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا کمی ابری تا نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 18 درجه سانتیگراد و طی روز آدینه قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی در بعد از ظهر افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 173

به "پیش بینی بارش برف در مناطق زلزله زده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بارش برف در مناطق زلزله زده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید