هوای پایتخت در محدوده قابل قبول

به گزارش مجله بابلسر، تهران (پانا) - بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای امروز تهران کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

هوای پایتخت در محدوده قابل قبول

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز پنجشنبه (30 اردیبهشت) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول گرفت که ناشی از ناپایداری جوی، وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته بود. به تدریج با کاهش ناپایداری جوی در طول روز از تندی باد کاسته خواهد شد و در برخی مناطق تولید آلاینده ازن و افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی پنجشنبه ادامه خواهد داشت و با افزایش حجم ترافیک شامگاهی برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

این شرایط جوی تا صبح روز جمعه (31 اردیبهشت) ادامه خواهد داشت، بااین حال کاهش تردد خودروها در روز تعطیل سبب برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق خواهد شد. رشد ناپایداری جوی طی روز و افزایش تندی باد سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند در برخی ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن وجود خواهد داشت که می تواند در برخی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا شود.

با برقراری شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت جمعه و وزش باد مؤثر، کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 70 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 62 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1508

به "هوای پایتخت در محدوده قابل قبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای پایتخت در محدوده قابل قبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید