نوزاد 6 ماهه مادر و خواهرش را نجات داد

به گزارش مجله بابلسر، مادر و دختری با صدای ناله های پسربچه 6 ماهه از ساختمانی در یافت آباد نجات یافتند. همسایه ها وقتی صدای این کودک را شنیدند، به آتش نشانی گزارش دادند.

نوزاد 6 ماهه مادر و خواهرش را نجات داد

به گزارش شهروند، ساعت 17:27 روز هشتم دی یک مورد حادثه گازگرفتگی در منطقه یافت آباد، میدان شهرداری به سامانه 125 آتش نشانی تهران اعلام شد که به سرعت آتش نشانان یک ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

نخستین گروه از آتش نشانان در مدت زمان سه دقیقه در محل حادثه حاضر شدند. محل حادثه یک ساختمان چهار طبقه هشت واحدی و مسکونی بود.

درِ یک واحد حدودا 40 متری در طبقه دوم این ساختمان بسته بود و همسایه ها با شنیدن صدای ناله یک کودک و عدم پاسخگویی ساکنان منزل، نگران شده و آتش نشانی را باخبر نموده بودند.

آتش نشانان پس از گگرددن در و ورود به منزل با پسربچه ای حدودا 6 ماهه روبرو شدند که روی یک مبل قرار داشت و بی تابی زیادی می کرد.

آتش نشانان در بخش دیگری از خانه با زنی 35 ساله و دختری حدودا دو ساله که کاملا بی حال و نقش بر زمین بودند، روبرو شده و بلافاصله تمام وسایل گرمایشی را خاموش کردند؛ یک دستگاه بخاری و یک دستگاه آب گرمکن دیواری داخل منزل روشن و تمام منافذ و ورودی هوا بسته بود.

آتش نشانان هر سه نفر را تحویل عوامل اورژانس دادند که خوشبختانه با یاری های اولیه هر سه به حالت اولیه بازگشته، اما برای مداوای دقیق تر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

سیدجلال ملکی، سخنگوی آتش نشانی تهران با اعلام این خبر گفت: شاید اگر چند ثانیه تاخیر در اطلاع رسانی یا حضور آتش نشانان روی می داد، این سه نفر جان شان را از دست می دادند.

او با معجزه خواندن نجات این افراد گفت: این نوزاد کوچک همسایه ها را از شرایط باخبر کرد و آتش نشانان نیز پس از حضور در محل با شنیدن صدای نوزاد و عدم پاسخ دیگر اعضای منزل مشکوک شده و در را باز نموده بودند.

ملکی در ادامه گفت: در گذشته نیز بار ها گفته بودیم که وسایل شعله دار و گرمایشی مانند بخاری، پکیج و آب گرمکن مخصوصا در مکان های کوچک نباید به صورت طولانی روشن باشد و در صورت اجبار به روشن بودن طولانی مدت این وسایل، حتما باید مسیری مانند پنجره یا زیر در باز باشد تا هوای مورد احتیاج آن شعله تامین گردد وگرنه شعله از اکسیژن داخل محیط برای ادامه حیات خودش استفاده می نماید و باعث کاهش اکسیژن و درنهایت مسمومیت افراد حاضر می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1772

به "نوزاد 6 ماهه مادر و خواهرش را نجات داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوزاد 6 ماهه مادر و خواهرش را نجات داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید