مایک پنس هم دست به کار شد

به گزارش مجله بابلسر، ایرنا نوشت: مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا که از مخالف به موافق انتشار نسخه مکتوب گفت وگوی تلفنی دونالد ترامپ با رییس جمهوری اوکراین تبدیل شد، اکنون کوشش دارد مافوق خود را از هر خطایی مبرا سازد و او را از رسوایی استیضاح برهاند.

مایک پنس هم دست به کار شد

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال روز گذشته (آدینه) گزارش داد پنس به دلیل نگرانی از تبعات انتشار این نسخه، ابتدا توصیه نموده بود که از انتشار خلاصه مکالمه ترامپ خودداری گردد اما بعدها از انتشار علنی آن حمایت کرد.

بر اساس این گزارش، پنس در جلسات محرمانه به ترامپ توصیه نموده بود که این نسخه را منتشر نکند.

کاخ سفید در نهایت این نسخه را روز پنجشنبه منتشر کرد زیرا ترامپ احساس می کرد که جمهوریخواهان در جلب حمایت افکار عمومی در رسانه ها شکست خورده اند.

متحدان ترامپ گفته اند ترامپ در این مکالمه تلفنی، هرگز درخواستی از رییس جمهوری اوکراین برای تحقیقات درباره بایدن به ازای وعده یاری به اوکراین نداشته است.

با وجود توصیه اولیه پنس، وی در نهایت با انتشار نسخه مکتوب این تماس تلفنی موافقت کرد و گفت این نسخه رییس جمهوری آمریکا را از استدلال های مطرح شده تبرئه می نماید.

پنس روز چهارشنبه در مصاحبه با بخش تجاری شبکه خبری فاکس نیوز گفت: این خلاصه تماس نشان می دهد که تهدید رییس جمهور برای توقف یاری به اوکراین به ازای تحقیقات درباره جو بایدن نامزد انتخابات و معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا و پسرش هانتر هرگز رخ نداده است.

وی گفت: رئیس جمهور مرتکب هیچ خطایی نشده است.

پنس شرح داد که رئیس جمهور مکالماتی را با یک رهبر دنیا داشته و با او درباره موضوعاتی صحبت نموده که برای برقراری روابط مستحکم با اوکراین مناسب بوده و چیزی بیش از این در میان نبوده است.

معاون ترامپ همچنین گفت: درست از روز بعد از انتخابات سال 2016 دموکرات ها کوشش نموده اند نتایج انتخابات را تغییر دهند اما پیروز نشده اند.

دموکرات ها چنین استدلال می نمایند که گزارش های رسانه ها نشان می دهد که اطلاع ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین از درخواست ترامپ به عنوان پیش شرطی برای یاری به این کشور نشان می دهد که رئیس جمهور آمریکا از قدرت خود در کاخ سفید برای فشار بر اوکراین برای دخالت در انتخابات سال 2020 سوءاستفاده نموده است.

خلاصه ای از تماس تلفنی ترامپ و رئیس جمهوری اوکراین که کاخ سفید روز پنجشنبه منتشر کرد تاثیر چندانی در جلوگیری از درخواست ها برای شروع روند استیضاح رئیس جهور آمریکا نداشته است. این درخواست از هفته گذشته تاکنون افزایش یافته و حمایت نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا را جلب نموده است.

بر اساس اسناد موجود، ترامپ در گفت گوی تلفنی 25 ژوئیه (سوم مرداد) قبل از طرح درخواست از رئیس جمهوری اوکراین درباره آنالیز اقدامات هانتر بایدن، موضوع یاری نظامی به این کشور را یادآوری نموده بود.

نانسی پلوسی روز پنجشنبه در بحبوحه پافشاری دموکرات ها به سوءاستفاده ترامپ از قدرت خود برای وادار کردن کی یف به دخالت در انتخابات 2020، از شروع درخواست استیضاح علیه ترامپ اطلاع داد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 25

به "مایک پنس هم دست به کار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایک پنس هم دست به کار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید