قیمت محصولات لبنی همچنان معین نیست

به گزارش مجله بابلسر، اقتصادنیوز: تعلل ستاد تنظیم بازار در مشخص تکلیف قیمت لبنیات موجب شده تا برخی شرکت های لبنی از این شرایط سوء استفاده کرده و به دلخواه محصولات خود را قیمت گذاری کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، بازار لبنیات مدت ها است که دچار آشفتگی شده و هر روز نیز دامنه این آشفتگی بیشتر می شود.

قیمت محصولات لبنی همچنان معین نیست

از ابتدای سال قیمت محصولات لبنی از سوی شرکت تولیدی بار ها بدون مجوز افزایش یافت این در حالی است که یک بار نیز در مردادماه گذشته قیمت لبنیات به صورت رسمی گران شد، اما این افزایش قیمت نتوانست رضایت شرکت های لبنی را جلب کند و پس از مدتی دوباره افزایش قیمت خودسرانه را در پیش گرفتند.

رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی پیش تر در مصاحبه با خبرگزاری مقدار درباره چرایی افزایش خودسرانه قیمت ها گفته بود: زمانی که بین 1000 تا 1200 تومان در هر کیلوگرم شیر و مواد بسته بندی تغییرات وجود دارد، هیچ کارخانه ای سود آنچنانی ندارند که بتوانند این موضوع را تحمل کند بنابراین وارد زیان دهی می شوند.

وی تصریح کرده بود: برای جلوگیری از ضررو زیان و ترازنامه منفی بلافاصله ما مسئله را منعکس می کنیم، اما زمانی که فرایند تصمیم گیری کند و طولانی می شود، کارخانجات نمی توانند چند ماه دچار ضرر و زیان شوند بنابراین یک ماه صبر می کنند و اگر جوابی نگیرند به ناچار افزایش قیمت می دهند.

تعلل ستاد تنظیم بازار و مدت زمان زیادی که این ستاد صرف تصمیم گیری و مشخص تکلیف قیمت ها می کند موجب شده تا برخی شرکت های لبنی به دلخواه قیمت ها را تغییر دهند و شاهد تغییرات زیاد و حتی روزانه محصولات لبنی باشیم.

از طرفی سازمان حمایت نیز به عنوان متولی نظارت بر بازار هیچ گونه عکس العملی نسبت به تخلفات مکرر ندارد.

در حالی که قیمت های محصولات لبنی که در سایت 124 که مربوط به قیمت کالا ها ثبت شده به هیچ عنوان در سطح بازار وجود خارجی ندارند و محصولات با قیمت های بسیار بالاتر به فروش می رسند و این سازمان عملا کارایی ندارد و دست اندرکاران این سازمان نیز از هرگونه پاسخگویی طفره می فرایند.

منبع: اقتصادنیوز

منبع: اُکالا
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1720

به "قیمت محصولات لبنی همچنان معین نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت محصولات لبنی همچنان معین نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید