ضرورت تدوین شیوه نامه های بهداشتی برای گردشگران ایران و ترکیه

به گزارش مجله بابلسر، ایرنا/ براساس آخرین اخبار واصله، ضرورت تدوین شیوه نامه های بهداشتی برای گردشگران ایران و ترکیه در وبینار ایران و ترکیه مطرح شد.

ضرورت تدوین شیوه نامه های بهداشتی برای گردشگران ایران و ترکیه

داستان چیست؟

ولی تیموری در وبینار نشست پنجمین کمیته فنی مشترک همکاری های جهانگردی ایران و ترکیه بر اهمیت جهانگردی به عنوان ابزاری برای شناخت بیشتر مردم دو کشور از ظرفیت های موجود و تعمیق روابط و همکاری ها تاکید نمود.

وی همچنین با اشاره به اهمیت برقراری مجدد تبادلات جهانگردی دو کشور در ایام پساکرونا بر ضرورت تدوین و امضای پروتکل دوجانبه بویژه میان بخش خصوصی طرف ها به منظور تسریع در حل و فصل مسائل و چالش هایی که به واسطه شرایط ناپایدار سفر در سایه کرونا و لغوهای احتمالی برای کسب و کارهای جهانگردی دو کشور تاکید نمود.

معاون جهانگردی کشور در ادامه نشست ضمن تاکید بر نقش انکارناپذیر تورهای آشناسازی در معرفی قابلیت های جهانگردی دو کشور، اعلام آمادگی کرد که با فروکش کردن کرونا و انجام واکسیناسیون بزودی میزبان این نوع تورها برای اهالی رسانه و فعالان بخش خصوصی جهانگردی کشور ترکیه با هدف آشنایی هرچه بیشتر ایشان با ویژگی ها و ظرفیت های جهانگردی ایمن در ایران باشیم که این موضوع مورد استقبال طرف ترک نهاده شد.

تیموری سپس بر ضرورت تداوم حضور دو کشور در نمایشگاه های بین المللی یکدیگر تاکید نمود و از طرف مقابل برای حضور در نمایشگاه بین المللی جهانگردی و صنایع دستی تهران که در اسفند امسال برگزار خواهد شد دعوت بعمل آورد.

یکی از موارد مهمی که طی این نشست در جهت ایجاد توازن در مبادله جهانگرد از سوی طرف ترک مطرح شد امکان سفر جهانگردان دو کشور بدون گذرنامه بود که مقرر شد این موضوع به وسیله مراجع ذیربط به صورت ویژه پیگیری گردد.

افزون بر این، تیموری همکاری و مشارکت طرفین در سرمایه گذاری و راه اندازی جهانگردی جاده ابریشم را حائز اهمیت ویژه دانست و انجام پروژه های مشترک با این موضوع را از ساز و کارهای مهم در این خصوص خواند.

همچنین در طول نشست، طرف مقابل بنا به درخواست و پیشنهاد هیئت ایرانی آمادگی خود را جهت برگزاری کارگاه های آموزشی پیرامون بازاریابی و تبلیغات در فضای مجازی و دیجیتال برای دست اندرکاران صنعت جهانگردی ایران اعلام داشت.

گفتنی است در این جلسه سایر موضوعات نیز از طرف بخش خصوصی جهانگردی دو کشور بویژه در حوزه تورگردانی و هتلداری مطرح و در نهایت مقرر شد در برنامه اجرایی آینده همکاری های جهانگردی دو کشور مدنظر قرار گیرند.

منبع: همگردی
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1380

به "ضرورت تدوین شیوه نامه های بهداشتی برای گردشگران ایران و ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تدوین شیوه نامه های بهداشتی برای گردشگران ایران و ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید