سود و زیان مصاف محبت آمیز ستارگان کشتی ایران و آمریکا

به گزارش مجله بابلسر، به گزارش خبرنگاران، یکی از مهمترین رویدادهای کشتی در اوایل سال تازه میلادی، مصاف محبت آمیز کشتی ایران و آمریکاست که تمام نگاه ها را متوجه ستارگان این اتفاق ورزشی خواهد نمود. این مسابقه به پیشنهاد مسئولان کشتی آمریکا روز 23 بهمن ماه در آرلینگتون دالاس در استان تگزاس برگزار خواهد شد، اما اخبار حاشیه ای این رویداد بین المللی از مدت ها پیش در محافل کشتی مطرح شده و هنوز هم ادامه دارد.

سود و زیان مصاف محبت آمیز ستارگان کشتی ایران و آمریکا

از بحث اخذ ویزا کاروان اعزامی کشتی ایران و مسائل حاشیه ای آن تا اظهارات مخالف و موافق اهالی کشتی در مورد این مسابقه، بارها طی روزهای اخیر در رسانه های مختلف مطرح شده؛ تا جایی که حتی سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز در نشست خبری اخیر خود به این موضوع واکنش نشان داده و در مورد آن صحبت نموده است.

به هر حال با چشم پوشی به مسائل حاشیه ای در بحث صدور ویزا از سوی آمریکا و قطعیت یا لغو اعزام آزادکاران کشورمان به این کشور، اما و اگرهایی مطرح است که به سود و زیان حضور ستارگان کشتی ایران در این رویداد مربوط می گردد.

به عنوان مثال بعضی از منتقدان برگزاری این مصاف محبت آمیز معتقدند رویارویی دوباره قهرمانان ایرانی با کشتی گیران آمریکایی و احتمال شکست آنها ممکن است، دستاوردهای درخشان رقابت های جهانی 2021 نروژ را تحت تأثیر قرار دهد. انتقادی که چندان پُر بی راه نیست و ممکن است ستارگانی همانند حسن یزدانی، امیرحسن زارع و.... را با چالشی بزرگ همراه سازد.

البته محسن کاوه به عنوان مدیر فنی تیم ملی کشتی آزاد در این خصوص نظر متفاوتی دارد و معتقد است: نمی توان منکر شد که باخت احتمالی برابر رقبای آمریکایی چنین وضعیتی را پیش نمی آورد، اما واقعیت این است که کادر فنی تیم ملی به اجماع رسیده تا بچه ها در این مصاف محبت آمیز کشتی بگیرند. مطمئناً ما هم می توانیم از این رویداد بهره ببریم و کشتی ایران از مصاف رودررو با حریفان آمریکایی سود خواهد برد. ضمن اینکه بعضی از مدعیان ما تغییر وزن داده اند و مصاف محبت آمیز با آمریکا برای آنها فرصت خوبی برای محک خوردن است.

به نظر محسن کاوه باید قبول کند تیم آمریکا از لحاظ کیفیت، تیم بسیار خوبی است و به همین علت هم قرار شد کشتی گیران ما در مقابل تیمی قرار گیرند که از هر لحاظ برایشان مفید باشد. ضمن اینکه کادر فنی معتقد است اصلی ترین حریفان ایران در رویدادهای بین المللی از وزن 57 تا 125 کیلوگرم، رقبای آمریکایی ها هستند و مصاف با این تیم به مراتب از ترکیب نفر به نفر با تیم روسیه بهتر و سازنده تر است.

اما یکی دیگر از دغدغه های مطرح شده از سوی منتقدان این رویداد، حساس ترین کشتی ملاقات محبت آمیز ایران و آمریکا یعنی مصاف سنتی حسن یزدانی و دیوید تیلور است که کسب هر نتیجه ای در این ملاقات می تواند اتفاقات مختلفی را رقم بزند. اهمیت این ملاقات تا حدی است که حتی محسن کاوه نیز در اظهارات اخیر خود بیشتر به آن پرداخته و گفته: باید با هم رو راست باشیم که هم اکنون نه حسن یزدانی شرایط آرمانی لازم را دارد و نه دیوید تیلور؛ اما باید از این مسابقات با دقت و وسواس فنی، فیلمبرداری گردد تا کادر فنی بررسی دقیق تری از تیم خود و تیم حریف داشته باشد.

به هر حال کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد بر این باور است که شاید کشتی ایران و آمریکا را فقط به حسن یزدانی و تیلور بشناسند، اما کشتی های دیگری هم برگزار خواهد شد که می تواند مورد توجه قرار گیرد. مثل مصاف گیلمان با سرلک یا نخودی با جردن باروز که مطمئناً کشتی ایران می تواند از این مسابقات نیز به یک منفعت کیفی و فنی دست یابد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1792

به "سود و زیان مصاف محبت آمیز ستارگان کشتی ایران و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود و زیان مصاف محبت آمیز ستارگان کشتی ایران و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید