سرویس ایمیل ایمن، اطلاعات فعال زیست محیطی را به پلیس لو داد

به گزارش مجله بابلسر، پروتون میل که مدعی است خدمات ایمیل مبتنی بر حفظ امنیت و حریم شخصی کاربران ارائه می دهد، آدرس آی پی یک فعال زیست محیطی فرانسوی را به پلیس سوئیس داده است.

سرویس ایمیل ایمن، اطلاعات فعال زیست محیطی را به پلیس لو داد

پروتون میل با ادعای رمزگذاری کامل داده های کاربران و عدم افشای آنها در صورت درخواست دولت ها توانسته بود برای خود مشتریان زیادی دست و پا کند، اما حالا تعیین شده که این شرکت هم دروغ گفته و به خاطر درخواست یوروپل که از سوی مقامات فرانسوی ارسال شده، اطلاعات این فعال زیست محیطی را در اختیار پلیس سوئیس قرار داده است.

علت تحویل اطلاعات یادشده به پلیس سوئیس این است که مرکز پروتون میل در سوئیس است و این شرکت موظف به تبعیت از قوانین کشور سوئیس می باشد.

در پی افشای این موضوع، اندی ین مدیر عامل پروتون مدعی شده که این شرکت چاره ای جز تبعیت از قوانین محلی نداشته و دستور الزام آوری را از سوی مقامات سوئیسی دریافت کرده که باید آن را اجرا می کرده است.

در عین حال منتقدان پروتون می گویند تعیین نیست فرد یادشده که تنها اعتراض های زیست محیطی را سازمان دهی کرده چگونه می تواند تهدیدی خطرناک برای امنیت ملی کشورهای اروپایی باشد که دسترسی به اطلاعات ایمیل وی ضروری باشد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1609

به "سرویس ایمیل ایمن، اطلاعات فعال زیست محیطی را به پلیس لو داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرویس ایمیل ایمن، اطلاعات فعال زیست محیطی را به پلیس لو داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید