سرخابی ها قیمت گذاری شدند؛ پرسپولیس 3 هزار و 210 میلیارد، استقلال 2 هزار و 780 میلیارد

به گزارش مجله بابلسر، خبرگزاری خبرنگاران- در جلسه امروز خصوصی سازی ارزش 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس اعلام شد.

سرخابی ها قیمت گذاری شدند؛ پرسپولیس 3 هزار و 210 میلیارد، استقلال 2 هزار و 780 میلیارد

به گزارش خبرنگاران، جلسه واگذاری استقلال و پرسپولیس امروز در حالی برگزار گردید که این 2 باشگاه ارزش گذاری شدند. قربانزاده رئیس سازمان خصوصی سازی درباره قیمت گذاری دو باشگاه سرخابی، اظهارداشت: باشگاه پرسپولیس 3 هزار و 210 میلیارد تومان و ارزش نقدی باشگاه استقلال 2 هزار 780 میلیارد تومان به وسیله کارشناسان دادگستری از اموال این دو باشگاه ارزش گذاری شده است.

پرسپولیس و استقلال چهارمین دهه فعالیت دولتی خود را در حالی سپری می نمایند که این بار کنفدراسیون فوتبال آسیا، موضوع مالکیت دولتی و مشترک این دو باشگاه را به عنوان ایراد جدی مطرح نموده و حتی در بین علل حذف دو باشگاه سرخابی نیز این موضوع را درج نموده است. این در حالی است که از زمان وزارت مسعود سلطانی فر موضوع واگذاری پرسپولیس و استقلال در بورس به شکلی جدی تر مطرح شده بود و حتی گفته می شد که تا خاتمه دولت قبلی این اتفاق رخ خواهد داد اما واگذاری دوباره به تاخیر افتاد تا حالا که حسین قربان زاده با لحنی جدی و مصمم از ارزش گذاری سرخابی های مرکز صحبت نموده و وعده داده که حداکثر تا هفته اول اسفند، نماد این دو باشگاه در تابلوی بورس ثبت خواهد شد.

قربان زاده با اشاره به برگزاری جلسه سازمان خصوصی سازی که اتفاقا مدیران پرسپولیس و استقلال هم در آن حضور داشتند، گفت: جلسه هیئت واگذاری تشکیل شد که 4 دستور اصلی داشت. دستور اول در مورد واگذاری پرسپولیس و استقلال بود که ارزش گذاری دو باشگاه در این جلسه تصویب شد.

او در مورد ارزش ریالی سرخابی ها گفت: ارزش نهایی باشگاه پرسپولیس 3 هزار و 3210 میلیارد تومان و ارزش گذاری باشگاه استقلال 2 هزار و 780 میلیارد تومان که این ارزش گذاری کارشناسان رسمی دادگستری از دارایی این دو باشگاه و به ویژه دارایی نامشروط که برند این دو باشگاه است، مورد تصویب اعضای هیئت واگذاری نهاده شد.

این در حالی است که فروردین 1400 ارزش پرسپولیس 1800 میلیارد و ارزش استقلال 1600 میلیارد تومان عنوان شده بود و حالا با کارشناسی دوباره این رقم برای هر دو باشگاه بیش از یک میلیارد تومان افزایش پیدا نموده است. نکته جالب اینکه پرسپولیس و استقلال در سال 1393 و زمان مطرح شده واگذاری به ترتیب 329 و 290 میلیارد ارزش گذاری شدند.

رییس سازمان خصوصی سازی همچنان در مورد فرایند واگذاری دو باشگاه گفت: قرار شد که در مجامع این دو باشگاه در مورد افزایش سرمایه از محل صرف سهام مصوبه نهایی ارائه گردد و بعد دوباره در هیئت واگذاری مطرح گردد. عملا مردم و طرفداران عزیز این دو باشگاه می توانند در افزایش سرمایه دو باشگاه با فرآیندی که در سازمان بورس در جریان هست، پس از ثبت در سازمان بورس و درج در بازار پایه فرابورس، مردم می توانند مشارکت نمایند.

او در مورد این موضوع که درج نماد در بورس چه زمانی انجام خواهد شد، گفت: انشالله تا هفته آینده و نهایتا هفته اول اسفند این اتفاق رخ خواهد داد.

بخش خاتمهی صحبت های قربان زاده به موضوع تغییرات مدیریتی این دو باشگاه مربوط بود که وی گفت: بعد از آن تغییر در ترکیب سهامداری این دو باشگاه مورد آنالیز خواهد بود و در شش ماه آینده تا اواسط سال 1401 بلوک های مدیریتی این دو باشگاه هم واگذار خواهد شد تا هم حکمرانی بهتری در این باشگاه داشته باشیم و هم مشکل حذف آنها از لیگ قهرمانان آسیا رفع گردد.

با این حساب باید منتظر ماند و دید که تا هفته اول اسفند واگذاری پرسپولیس و استقلال انجام خواهد شد یا خیر؟ پیش تر سازمان خصوصی سازی اعلام نموده بود که تنها بین 10 تا 20 درصد از سهام دو باشگاه در بورس عرضه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1401 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1850

به "سرخابی ها قیمت گذاری شدند؛ پرسپولیس 3 هزار و 210 میلیارد، استقلال 2 هزار و 780 میلیارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرخابی ها قیمت گذاری شدند؛ پرسپولیس 3 هزار و 210 میلیارد، استقلال 2 هزار و 780 میلیارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید