روستای درکه تهران ، تکه ای گمشده از بهشت

به گزارش مجله بابلسر، شما اهل کجای این سرزمین هستید؟ فرقی نمی کند، آیا مایل هستید برای گذراندن اوقاتی خوش و استفاده از طبیعت زیبای ایران با ما همراه باشید؟ پس فرصت را غنیمت شمارید و دعوت ما را برای گردش در شمال شهر پایتخت پذیرا باشید. بی شک، با گردش در روستای درکه تهران، منطقه ای کوهستانی و خوش آب وهوا، فارغ از همهمه شهر و آلودگی هایش، زیبایی طبیعت را لمس خواهیدکرد. تمامی دغدغه های زندگی که در ذهن شما انبار شده است و به شما اجازه لذت از شگفتی های خلقت را نمی دهند، در درکه تهران که یکی از جاذبه های گردشگری تهران است، به یکباره از وجود شما رخت بر می بندند و تنها شما هستید و زیبایی و طبیعت. خودتان را برای استشمام هوایی پاک و جذب انرژی مضاعف از محیط آماده کنید. درکه تهران منطقه ای است که بدون شک بعد از اولین تجربه بودن در آن، باز هم برای رفتن به شمال شهر تهران، ترغیب کننده دوستان و همراهانتان خواهید بود. برای این که بیشتر با این قطعه از بهشت آشنا شویم، از آدرس درکه بگوییم، از مکانی که یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری تهران است، با خبرنگاران همراه باشید.

روستای درکه تهران ، تکه ای گمشده از بهشت

اطلاعات ضروری و آدرس درکه تهران

آدرس درکه را می گوییم اما اول از همه این که لطفاً صبح زود از خواب بلند شوید. مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد و احساس کسالت در طول روز ندارید. شنیده اید که می گویند: سحرخیز باش تا کامروا شوی. حالا در ادامه متوجه خواهید شد که روا شدن کامتان چگونه حاصل خواهد شد. اقدام بعدی شما این باشد که لباس گرم با خود همراه داشته باشید. صبح است و هوای کوه و شمال شهر، پس خود را مجهز کنید. مهم تر این که انتخاب یک جفت کفش مناسب برایتان اولویت داشته باشد، تا در طی جهت مدام مجبور به نشستن و استراحت دادن به پاهایتان نباشید. یک کوهپیمایی در انتظار شماست، خود را تجهیز کنید. خب حالا که تدابیر اولیه را اندیشیده اید و راهی حرکت هستید، با دانستن آدرس درکه تهران، تصمیم خود را بگیرید که با وسیله نقلیه از نوع شخصی می خواهید راهی شوید یا از نوع عمومی. که هر دو گزینه توضیحات خاص خود را دارد. اگر گزینه یک یعنی نقلیه شخصی را مدنظر دارید، این نکته را درنظر داشته باشید که جای پارک ممکن است سخت نصیبتان گردد، پس اگر صبح زودتر بروید، در این صورت است که کامروا خواهید شد و یک جای خوب برای ماشین خود پیدا خواهید کرد. اگر از هواداران شعار آسمان آبی، زمین پاک هستید و خود را مکلف به استفاده از وسایل نقلیه عمومی می دانید، دو راه پیش روی شماست: اتوبوس یا مترو. از جهت اتوبوس آن هم از نوع تندروی آن که شهره به BRT است، آغاز می کنیم. آدرس درکه با وسیله نقلیه این است، باید خط 4 از ترمینال جنوب به سمت پایانه پارک وی را سوار شوید. حواستان باشد خوابتان نبرد ایستگاهی که باید پیاده شوید را رد نکنید. ایستگاه نمایشگاه بین المللی، لطفاً جا نمانید. بعد از پیاده شدن از اتوبوس به سمت پمپ بنزین ولنجک بروید و بقیه جهت را تا روستای درکه تهران، سوار تاکسی شوید. اما آن دسته از افرادی که به راه های ارتباطی زیرزمینی علاقه دارند و از حامیان استفاده از مترو هستند، از هر ایستگاهی که سوار می شوید، به یاد داشته باشید، ایستگاهی که باید مترو را ترک کنید، ایستگاه تجریش است. بعد از این که از شهر زیرزمینی خارج شدید، به میدان تجریش بروید و مابقی جهت را با مینی بوس یا تاکسی های تعبیه شده به سمت روستای درکه تهران، رهسپار شوید. فقط یک نکته در خصوص استفاده از وسیله نقلیه شخصی این که، با استفاده از GPS جهت را طی کنید. یا یک پیشنهاد دیگر تقریباً همان جهت اتوبوس هاست که در بالا به آن اشاره کردیم. از جنب پمپ بنزین ولنجک تا میدان دانشجو و نهایتاً رسیدن به مقصد.

کوهنورد حرفه ای هستید یا برای یک تفریح محبت آمیز راهی درکه اید؟

مسلماً تجهیزات کوهنوردان حرفه ای و جهتی که باید طی نمایند با مردم عادی متفاوت است. اگر جزء دسته دوم هستید، جهت راهپیمایی خود را در کنار رودخانه درکه قرار دهید و تفریحی جهت صعودی را طی کنید. اگر خسته شدید بر روی تخته سنگ ها وجاده حاشیه آب اندکی بنشینید و از طبیعت، لذت ببرید. تا می توانید ریه هایتان را از هوای پاک پر کنید، چون به محض برگشت به شهر، هوای آلوده مجال تنفس عمیق به شما نخواهد داد.

جاذبه های روستای درکه تهران

علاوه بر طبیعت زیبای این منطقه که تلفیقی از کوه و رود و آسمان آبی است و شما را از تمام دغدغه ها و آلودگی های شهر دور می نماید، آب وهوای سالم این منطقه اکسیژن را به تک تک سلول هایتان خواهدرساند و احساس شادی مضاعفی در شما پدید خواهدآورد. در کنار این همه زیبایی های هستی، در مسجد جامع درکه هم می توانید از فضای معنوی استفاده و از آرامشی که در وجودتان حاصل شده از پروردگارتان قدردانی کنید.

رستوران گردی در روستای درکه تهران

رستوران های درکه راحتی به تهایی می توان یکی از جاذبه های گردشگری تهران دانست. در طول روزی که در روستای درکه تهران هستید حتماً در طی جهت مغازه هایی خواهید دید که خوراکی های آن حتی دیدنش باعث می گردد به اصطلاح دلتان آب بیفتد. اگر عاشق خوردنی های ترش هستید، این ناحیه، دقیقاً این احتیاج شما را برآورده خواهدکرد البته احتیاج شکمتان را. همچنین رستوران های زیادی مثلاً کافه رستوران مادو هم هستند که در مواقع گرسنگی، پناهگاه شما خواهند بود، پس نگران سیرکردن خود نباشید.

توصیه آخر به شما

از آدرس درکه برایتان گفتیم، از درکه ای که یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری تهران است. از قلم نیاندازید که حتماً با احتیاط جهت را طی کنید. در روزهای برفی و بارانی خیال صعود به نواحی بالای کوه را از فکرتان دور کنید. و نهایتاً طبیعت را آلوده نکنید. از طبیعت، از کوهش، از آبی رودش، از آسمان آبی و هوای پاکش انرژی مثبت بگیرید. حیف است در تهران باشید و از این منطقه بی نظیر دیدن نکنید. گردشگران از سایر نقاط دنیا محال است مهمان پایتخت ایران باشند و از رفتن به درکه غافل شوند. پس معطل نکنید از همین امروز برنامه رفتن به شمال شهر تهران را در برنامه یک روز تعطیل خود قراردهید و حسابی خوش بگذرانید. بهشت در نزدیکی شماست، از آن استفاده کنید.

برای مطالعه مطالب بیشتر درمورد درکه تهران به سایت سفرزون مراجعه کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 63

به "روستای درکه تهران ، تکه ای گمشده از بهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستای درکه تهران ، تکه ای گمشده از بهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید