راهنمای استفاده از حوض آبنما و 12مدل دیدنی

به گزارش مجله بابلسر، حوض آبنما باعث زیبایی بیشتر فضای شما می شود. علاوه بر زیبایی، این آبنما فوایدی هم دارد که شامل موارد زیر می شود. حوض آبنما برای ساختن باکتری های مفید درون آب، برای مقابله با نیتروژن و فسفات های حاصل از ماهی و زباله های گیاهی لازم است و راهی عالی برای سالم و تمیز کردن حوض شما می باشد.

راهنمای استفاده از حوض آبنما و 12مدل دیدنی

راهنمای استفاده از حوض آبنما

ویژگی های حوض آبنما

حوض آبنما یک زیبایی مضاعف در استخرهایی با ابعاد مختلف می باشد. همچنین حوض آبنما با اطمینان از این که، سطح حوض شما به درستی هوادهی شده باشد، راهی عالی برای سالم و تمیز کردن استخر شما است. هوادهی به مخلوط کردن اکسیژن در آب استخر شما کمک می کند و به ماهی اجازه تنفس و هضم مواد غذایی خود را می دهد. حوض آبنما همچنین برای ساختن باکتری های مفید درون آب، برای مقابله با نیتروژن و فسفات های حاصل از ماهی و زباله های گیاهی کمک می کند. داشتن یک سطح شناور، به شما در جلوگیری از آلودگی حشرات درون حوض هم کمک کرده و گذراندن زمان کنار حوض آبنما را راحت تر و سرگرم کننده تر می کند.

آیا حوض آبنما برای من مناسب است؟

- آیا حوض شما کمتر از 6 فوت عمق دارد؟

- آیا حوض شما شکل دایره ای ساده ای دارد؟

اگر به هر دو سوال پاسخ بله داده اید، پس بله! یک حوض آبنما برای شما مناسب است!

اگر به هر یک از سؤالات پاسخ نه دادید، هنوز هم می توانید یک حوض آبنما برای خود داشته باشید، اما ممکن است احتیاج به بیش از یک فواره یا یک سیستم هوادهی اضافی داشته باشید تا مطمئن شوید که تمام حوض شما به درستی هوادهی می شود. خواندن این مطلب را ادامه دهید تا بفهمید چه چیزی برای شما و حوض آبنما مناسب است. حالا که تعیین کردید که یک حوض آبنما انتخاب مناسبی برای استخر یا حوض شما است، در زیر مواردی را که باید هنگام خرید در نظر بگیرید برای شما وجود دارد!

نحوه انتخاب حوض آبنما مناسب

چه الگوی پخش آب را می خواهید؟

در حالی که ممکن است وسوسه شوید که تا آنجا که ممکن است آبنما را فانتزی انتخاب کنید، اما موثرترین الگوی پاشش برای هوادهی مناسب حوض، الگوی کلاسیک V شکل است. هرچه الگوی پخش آب خود را تزئینی انتخاب کنید، بیشتر از اینکه در واقع حوض خود را هوادهی کنید، تلاش بیشتری برای افزایش جنبه تزئینی حوض آبنما انجام داده اید.

به چه مقدار نیرویی برای حوض آبنما احتیاج دارید؟

اگر حوض آبنما شما منبع اصلی هوادهی حوض شما است، باید اطمینان داشته باشید که موتور شما برای هر جریب آب، 1.5 اسب بخار نیرو دارد. اگر از حوض آبنما برای مقاصد تزئینی استفاده می کنید، می توانید با یک اسب بخار در هکتار آب، کارتان را راه بیندازید. اگر حوض آبنما شما از الگوی پاشش آب تزئینی بیشتری برخوردار است، حتماً مطمئن شوید که موتور شما نسبت به 1.5 اسب بخار توصیه شده، از قدرت کمی بیشتر برخوردار باشد.

آیا به هوادهی حوض آبنما احتیاج دارید؟

اگر حوض آبنما شما از 6 فوت عمیق تر باشد، احتمالاً یک آبنما قادر نخواهد بود تا تمام لایه های آب درون آن را هوادهی کند. اگر حوض آبنما شما شکلی غیرمعمول دارد که شامل ورودی ها و جزیره ها می باشد، یک آبنما قادر نخواهد بود به راحتی به همه منطقه ها در حوض آبنما شما برسد. این کار می تواند به طور قابل توجهی به رشد علف های هرز و جلبک در منطقه های که از طریق اکسیژن حاصل از فرآیند هوادهی شما به دست نمی آید، منجر شود. اگر این مسئله برای حوض آبنما شما صدق می کند، در کنار آبنما خود به هوادهی حوض احتیاج خواهید داشت.

اگر حوض آبنما شما بسیار عمیق باشد، باید چیزی مانند آسیاب بادی یا دستگاه هواکش پراکنده را در دسترس داشته باشید، تا مطمئن شوید که آب در پایین حوض شما مانند لایه های بالایی، به طور مناسب هوادهی می شود. دستگاه هواکش پراکنده سرویس حوض آبنما را مختل نمی کنند، اما هوا را از زیر حوض فشار می دهند.

اگر حوض شما به شکلی عجیب و غریب است، ممکن است بخواهید بیش از یک آبنما، آبشار یا آسیاب بادی را در منطقه های که از طریق حوض آبنما شما به طور صحیح هوادهی نمی شود، اضافه کنید.

چگونه حوض آبنما خود را برای زمستان آماده کنم؟

حوض آبنما برای اجرا در طول زمستان طراحی نشده اند؛ به خصوص اگر شما در جایی زندگی می کنید که زمین یخ می زند. اگر در جایی زندگی می کنید که حوض آبنما شما به طور مرتب منجمد می شود، باید اطمینان حاصل کنید که هوادهی کمکی دارید، که در زیر سطح حوض کار می کند تا ماهی های خود را سالم نگه دارید و حوض آبنما شما به بهترین شکل ممکن باشد.

اگر فواره حوض آبنما خود را در تمام طول سال روشن نگه می دارید، مطمئن شوید که حوض آبنما شما به مقدار کافی گرم باشد تا به لوازم داخلی حوض آبنما و لوله ها آسیب نرسد.

منبع: اتاق
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1604

به "راهنمای استفاده از حوض آبنما و 12مدل دیدنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای استفاده از حوض آبنما و 12مدل دیدنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید