دومین مرکز ابریشم بافی گلستان افتتاح می گردد

به گزارش مجله بابلسر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از افتتاح دومین مرکز تخصصی ابریشم بافی استان در هفته آینده در روستای مینودشت اطلاع داد.

دومین مرکز ابریشم بافی گلستان افتتاح می گردد

به گزارش مجله بابلسر به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی گلستان، ابراهیم کریمی در جلسه ای که با حضور فرماندار گالیکش برگزار گردید، اظهار کرد: ایجاد مراکز تخصصی صنایع دستی یکی دیگر از اولویت های این اداره کل بوده و در این راستا تا کنون شاهد افتتاح مرکز تخصصی ابریشم شهرستان رامیان و نمدمالی شهرستان آق قلا بوده ایم.

او ادامه داد: صنایع دستی به عنوان یکی از اولویت های مهم صنعت گردشگری در استان گلستان است و یکی از برنامه هایی که به صورت جدی در استان دنبال می کنیم، توسعه صنایع دستی است.

کریمی با بیان این که توسعه و تجهیز کارگاه های صنایع دستی در روستاهای دارای پتانسیل از جمله برنامه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان است، گفت: در گذشته در بحث صنایع دستی فقط به صدور و تمدید کارت پروانه و آموزش صنایع دستی پرداخته شده، امروز با پیگیری های اجرا شده در بحث مراکز تخصصی، بازارچه های صنایع دستی و با برنامه ریزی، این امور را علاوه بر مراکز شهرستان ها در روستاهای سطح استان نیز پیگیری نموده ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با اشاره به این که ذهنیت گردشگران از استان گلستان در شهرستان های گالیکش و بندرگز به عنوان ورودی های استان و گرگان به عنوان مرکز استان نقش می بندد، اظهار کرد: یکی از برنامه ها در این سه شهرستان، ایجاد بازارچه صنایع دستی است.

او با اعلام این که ایجاد خانه های صنایع دستی در روستاها یکی از برنامه های جدی ما است، اضافه نمود: در هر روستایی که امکان و فضایی فراهم باشد خانه صنایع دستی راه اندازی و تجهیز خواهد شد تا هنرمندانی که توانایی فعالیت در خانه را ندارند، بتوانند از ظرفیت خانه صنایع دستی برای انجام فعالیت خود استفاده نمایند.

همچنین در این جلسه، خسروی - فرماندار گالیکش - گفت: یکی از مباحث جدی در سیاست های کلی دولت توجه به صنایع دستی است.

او با اشاره به توجه مطلوب میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در این حوزه، اضافه نمود: یکی از راه های برون رفت از معضل بی کاری توجه به صنایع دستی است، صنایع دستی ارتباط مستقیم با گردشگران و اشتغال زایی برای بانوان دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 406

به "دومین مرکز ابریشم بافی گلستان افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین مرکز ابریشم بافی گلستان افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید