دولت برای برون رفت هپکو از مسائل به انسجام رسیده است

به گزارش مجله بابلسر، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه انسجام نسبی در ارائه پیشنهادات معین در مجموعه دولت برای برون رفت هپکو از مسائل حاصل شده است.

دولت برای برون رفت هپکو از مسائل به انسجام رسیده است

سید مهدی مقدسی در گفت و گو با مجله بابلسر، بیان نمود: در چند روز گذشته طی هماهنگی با استاندار مرکزی، معاون هماهنگی امور مالی استانداری و مدیران ذیربط استانی، تماس های مکرر و ملاقات های حضوری با وزرای مالی دولت برای فراهم کردن زمینه مشارکت شرکت های بزرگ معدنی، شرکت مپنا یا شرکت هایی در حد و اندازه این مجموعه ها جهت خرید سهام عمده شرکت های هپکو و آذرآب انجام گرفت.

وی افزود: خوشبختانه کوشش های جمعی ملی و استانی اجرا شده تاکنون منجر به یک انسجام نسبی در ارائه پیشنهادات تعیین در مجموعه دولت برای برون رفت از این شرایط شده است و در این راستا در روزهای قبل نیز جلساتی با معاون امور معدنی وزارت صمت، مدیرعامل ایمیدرو و معاونین و مدیران هلدینگ مذکور، مدیرعامل شرکت گل گهر سیرجان و همچنین رئیس و معاونین سازمان خصوصی سازی برگزار گردید.

مقدسی توضیح داد: امیدوارم تیم مالی دولت با پرهیز از اقدامات جزیره ای در برطرف مسائل شرکت های هپکو و آذرآب گام های بلند، اساسی و ماندگار بردارد تا در این شرایط حساس از ظرفیت این شرکت های بزرگ که از نیروهای متخصص و با تجربه، ماشین آلات و تجهیزات لازم برخودار هستند برای رسیدن به رونق فراوری بدرستی استفاده شده و گام های عملی و موثر برداشته گردد .

وی افزود: براساس اطلاعات دریافتی و اظهارات سخنگوی دولت، خوشبختانه در جلسات اخیر دولت به این موضوع مهم توجه شده و امیدوارم دولت با کاهش زمان تصمیم گیری به فوریت، تکلیف سهامدار عمده شرکت های آذرآب و هپکو را تعیین و فرآیند نقل و انتقال سهام را کوتاه تر کند، از طرفی همانگونه که در چند روز گذشته قول دادند در پرداخت حقوق و سایر مطالبات کارگران با شرکت های مربوطه تسریع نمایند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از رسانه های کشوری و استانی جهت حمایت از هپکو، گفت: یقینا شورای اسلامی کار و کارگران هوشیار هپکو با هوشمندی، اجازه سوء استفاده و موج سواری را به رسانه های خارجی و پوپولیست های داخلی نخواهند داد و قطعا حافظه تاریخی کارگران هپکو نقش افرادی را که در بوجود آوردن این شرایط بنحوی موثر بودند، فراموش نخواهد کرد.

مقدسی افزود: امیدوارم مجموعه دولت در ایفای تعهدات خود، عمل به قول های داده شده در جلسات و مصاحبه وزرا و نیز سخنگوی دولت در ساماندهی امور شرکت های مورد اشاره بموقع عمل نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 17

به "دولت برای برون رفت هپکو از مسائل به انسجام رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت برای برون رفت هپکو از مسائل به انسجام رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید