دردسرهای سرقت تجهیزات مخابراتی برای ارتباطات در استان کرمان

به گزارش مجله بابلسر، خبرنگاران/کرمان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان گفت: با وجود تلاش های فراوان و سرمایه گذاری زیاد که در بخش ارتباطات در چند سال اخیر شده، اما در سطح شهرستان های استان کرمان حتی بخشی از جاده ها که ارتباط قطع می شود، به واسطه سرقت باتری های سایت ها و کابل های مخابراتی است که شاهد نقاط کور جاده ای هستیم.

دردسرهای سرقت تجهیزات مخابراتی برای ارتباطات در استان کرمان

مسعود الهامی شامگاه 16 آبان ماه در جلسه بررسی شرایط زیرساخت های ارتباطی شهرستان بم اظهار کرد: سرقت ها عامل اصلی جلوگیری توسعه ارتباطی در سطح شهرستان های استان کرمان است و باید برای جلوگیری از سرقت ها برنامه ویژه ای در نظر گرفت زیرا هزینه های زیادی برای بخش نگهداری شبکه های ارتباطی و تامین پایداری آن ها صورت می گیرد.

وی افزود: از 126 روستای بالای 20 خانوار شهرستان بم حدود 65 روستای فاقد اینترنت به شبکه اینترنتی مطلوب متصل شدند که در دو هفته آینده به اپراتورهای موبایل همراه اول و ایرانسل متصل خواهند شد .

الهامی با اشاره به اینکه برخی از روستاها را در دو سال اخیر به شبکه فیبرملی وصل کردیم که نقطه عطفی در حوزه ارتباطات نقاط محروم روستایی بود، بیان کرد: از مجموع مدارس شهرستان بم نیز تعداد 80 مدرسه شهری و 76 مدرسه روستایی را با همکاری اپراتورهای ثابت و همراه اول به شبکه ملی ارتباطی اینترنت پرسرعت متصل کردیم و به زودی تمام مدارس شهری و روستایی به اینترنت پرسرعت متصل خواهند شد و نگهداری و پایداری شبکه ارتباطات مدارس هم به مدت 10 سال برعهده پیمانکار ما خواهد بود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان با اشاره به سرقت کابل ها افزود: سرقت ها نه تنها به مخابرات استان ضرر وارد کرده بلکه ارتباط عمومی مردم را نیز مختل کرده و متاسفانه با قطع و سرقت بخشی از کابل منطقه ای وسیع و پرجمعیت، ارتباطات آن ها برای ماه ها قطع می شود و با توجه به اینکه شرکت مخابرات یک بخش خصوصی است که درآمد هزینه ای مدیریت می شود، سرقت های زیاد جلوی توسعه را گرفته و بخش نگهداری مخابرات زانو زده است.

وی اظهار کرد: با وجود تلاش های فراوان و سرمایه گذاری زیاد که در بخش ارتباطات در چند سال اخیر شده، اما در سطح شهرستان های استان کرمان حتی بخشی از جاده ها که ارتباط قطع می شود، به واسطه سرقت باتری های سایت ها و کابل های مخابراتی است که شاهد نقاط کور جاده ای هستیم.

الهامی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: موضوع ضرر و تشعشعات مضر شبکه ارتباطات سیار در حد شایعه است و هیچ مقاله علمی مستند و محکمی برای ضرر تشعشعات موبایل نمی توان پیدا کرد.

وی در ادامه شرح داد: سرمایه گذاری های زیادی در بخش اینترنت ثابت انجام شده که مغفول می ماند و لازم است فرهنگ سازی عمومی در سطح جامعه شود و زمانی مردم در منازل خودشان هستند از اپراتورهای ثابت که خدمات بهتری ارائه می دهند، استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1699

به "دردسرهای سرقت تجهیزات مخابراتی برای ارتباطات در استان کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسرهای سرقت تجهیزات مخابراتی برای ارتباطات در استان کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید