فراوری محلولی برای برطرف چالش رسوبات صنایع از سوی محققان کشور

به گزارش مجله بابلسر، محققان یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری فارس به فرمولاسیون محلول های ضد رسوب دست یافتند و توانستند با امضای قراردادی با بخش صنعت این محصول را تجاری سازی نمایند.

فراوری محلولی برای برطرف چالش رسوبات صنایع از سوی محققان کشور

مجید حجت از محققان این طرح در گفت وگو با مجله بابلسر پایش آب های صنعتی را از زمینه های تحقیقاتی این شرکت دانش بنیان دانست و گفت: در این مطالعات پیروز به فراوری محلول دارای خواص آنتی اسکالانت (ضد رسوب) و هم خاصیت آنتی کروژن (ضد خوردگی) شدیم.

وی افزود: تا به امروز بیش از 150 نوع محصول در زمینه پایش آب پتروشیمی و نفت، فولاد و ساختمان های بلندمرتبه، هتل ها و بیمارستان ها عرضه شده است.

حجت خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین مسایل مطرح در صنایع، رسوب است که متاسفانه مقدار زیادی از تخریب ها و از کارافتادگی تجهیزات به واسطه رسوبات ایجاد شده در سیستم ها است.

وی رسوب را معضلی دانست که تمام سیستم هایی که به آب احتیاج دارند را درگیر می نماید، خاطر نشان کرد: با توجه به پیامدهای تشکیل رسوب که شامل تحمیل هزینه رسوب برداری، افزایش انرژی مصرفی و کاهش عملکرد و عمر مفید سیستم های سرمایشی و گرمایشی واحدهای فراوریی است، در حال حاضر بهترین راهکار پیشنهادی به صنایع استفاده از محلول های ضد تشکیل رسوب است.

حجت افزود: با فرموله کردن مواد ضد رسوب و پایش آب های صنعتی علاوه بر آنکه تا مقدار زیادی از مصرف انرژی بخش های صنعتی جلوگیری شد، افزایش راندمان در سیستم های صنعتی را نیز در پی داشت.

این محقق تاکید نمود: محلول های ضد رسوب این شرکت دانش بنیان قادر است بخش عمده ای از رسوبات ایجاد شده در سیستم های صنعتی را از بین ببرد.

وی خاطر نشان کرد: با امضای قراردادی با شرکت فولاد گل گوهر سیرجان، محلول ضد رسوب و خوردگی ما در این شرکت کاربردی شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 359

به "فراوری محلولی برای برطرف چالش رسوبات صنایع از سوی محققان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری محلولی برای برطرف چالش رسوبات صنایع از سوی محققان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید