اعلام بازسازی و احیای قنات بهجت آباد

به گزارش مجله بابلسر، ایسنا/ براساس سخنان معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 3، بازسازی و احیای قنات بهجت آباد صورت می گیرد.

اعلام بازسازی و احیای قنات بهجت آباد

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

قضیه چیست؟

مهدی هوشیار با اشاره به اینکه مجموع خروجی هر یک از این قنات ها به بیش از هزار لیتر بر ثانیه می رسد، اضافه کرد: به همین علت احیا و بازسازی آنها در سالهای کم آبی تهران به یکی از شاخص ترین اقدامات شهرداری تبدیل شده است.

وی از بازسازی، بازسازی و احیای قنات بهجت آباد در این منطقه اطلاع داد و اظهار کرد: قنات هایی که از منطقه 3 عبور می نمایند یا مظهر آنها در منطقه هستند به دلیل اینکه سال ها بدون استفاده مانده اند دچار آسیب و مسائل فراوانی شده اند.

هوشیار بیان نمود: لایروبی قنات ها و معین نقشه دقیق آنها از مهم ترین اقدامات ما برای احیای این قنات هاست، زیرا برای آبیاری فضای سبز منطقه از آنها استفاده می گردد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3 ابراز کرد: عملیات بازسازی، بازسازی و احیای قنات بهجت آباد به طول 1500 متر به مدت یک ماه اجرایی می گردد.

از آنجایی که وجود قنات ها در جهت ساخت وساز می تواند خطرساز باشد و باعث ریزش ساختمان گردد، از طرفی گودبرداری در جهت قنات باعث از بین رفتن و خشکیدن قنات ها و هرز رفتن آب در نقاط دیگر زمین می گردد، شناسایی جهت قنات ها یاری زیادی به احیای آنها می نماید به همین دلیل یکی از راه های شناخت سریع تر جهت قنات ها استفاده از اطلاعات محلی و مردم بومی است.

منبع: همگردی
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1153

به "اعلام بازسازی و احیای قنات بهجت آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام بازسازی و احیای قنات بهجت آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید