اختلاف آمریکا و کره جنوبی برای اعلام سرانجام جنگ در شبه جزیره

به گزارش مجله بابلسر، آمریکا به دلایل مختلف با راهکارهای کره جنوبی به منظور ترغیب کره شمالی برای حضور در پای میز مذاکره موافق نیست و به نظر همین موضوع باعث اختلاف میان دو طرف شده است.

اختلاف آمریکا و کره جنوبی برای اعلام سرانجام جنگ در شبه جزیره

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از کره هرالد، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا معتقد است هرچند آمریکا و کره جنوبی درباره لزوم تعامل دیپلماتیک با کره شمالی اتفاق نظر دارند اما درعین حال ممکن است درخصوص اقدامات لازم برای متقاعد ساختن کره شمالی برای حضور در میز مذاکره با یکدیگر اختلاف داشته باشند.

اظهارات سالیوان از این جهت حائز اهمیت است که نماینده های آمریکا و کره جنوبی اخیرا با هدف تبادل نظر درباره بازگرداندن کره شمالی به پای میز مذاکره با یکدیگر ملاقات نموده اند.

هرچند سالیوان مدعی است که مذاکرات اخیر با همتایان کره جنوبی بسیار سازنده بوده اما درعین حال حاضر به پاسخ به این سوال نشد که آیا آمریکا از گزینه اعلام انتها جنگ در شبه جزیره برای ازسرگیری مذاکره با کره شمالی استقبال میکند یا خیر.

هرچند کره جنوبی بر اعلام انتها جنگ به عنوان راهی برای ترغیب کره شمالی برای حضور در پای میز مذاکره اصرار دارد اما بعضی معتقدند چنین اقدامی می تواند ماهیت حضور نظامیان آمریکایی در کره جنوبی را زیر سوال ببرد و مسلما درحال حاضر آمریکا هیچ تمایلی به خروج نیروهای خود از این منطقه ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1689

به "اختلاف آمریکا و کره جنوبی برای اعلام سرانجام جنگ در شبه جزیره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف آمریکا و کره جنوبی برای اعلام سرانجام جنگ در شبه جزیره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید