تور برزیل ارزان: آیا برزیل برای سفر کردن امن است؟

به گزارش مجله بابلسر، برزیل به خاطر جاذبه های متنوع و فراوانی که دارد، یکی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری جهان است. آیا سفر به برزیل، سفری امن و مطمئن است؟

تور برزیل ارزان: آیا برزیل برای سفر کردن امن است؟

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

برزیل یکی از مقصدهای جهانگردی عالی جهان است که برای همه جهانگردان با همه سلیقه ها، جاذبه ای دارد؛ از طبیعت بکر و زیبا و دسترسی به جنگل بارانی آمازون گرفته تا شهرهای تاریخی و آثار معماری باقیمانده از دوران استعمار. از دیگر مجذوب نمایندهیت های برزیل برای مسافران می توان به فعالیت های سرگرمیی و غذاهای مقرون به صرفه متنوع و زیاد اشاره نمود.

اگر دوست دارید سفری مجذوب نماینده و فراموش نشدنی داشته باشید، با خیال راحت برزیل را انتخاب کنید. با یاری خبرنگاران می توانید برترین تور برزیل را جست و جو و بخرید.

این کشور یک مقصد محبوب برای دوستداران کارناوال ها، سرگرمیات ساحلی و ماجراجویانی است که در طبیعت دنبال هیجان می گردند. برزیل کشوری است که آن را به آب و هوای عالی و منظره ها طبیعی بکرش می شناسند.

اما آیا سفر به برزیل امن است؟

برزیل به عنوان یک مقصد پرهرج و مرج مشهور است. جایی که در آن مسافران باید بیشتر از حد معمول مراقب و هوشیار باشند. به علت اینکه روز به روز تضاد طبقاتی و نابرابری در برزیل بیشتر می گردد، جرایم خیابانی و دزدی هم بیشتر اتفاق می افتد. چندین سال است که نرخ جرایم در برزیل در حال افزایش است به همین علت باید مسافران در سفر به برزیل، توجه ویژه ای به نکات ایمنی و امنیتی داشته باشند.

ولی این نکته به این معنا نیست که باید از سفر به برزیل اجتناب کنید. فقط باید یک جهانگرد باهوش باشید. هر سال میلیون ها نفر از این کشور بازدید می نمایند و بدون هیچ مسئله ای از سفر برمی گردند. اگر نکته های امنیتی مطرح شده را دنبال کنید، احتمال هر اتفاق بد و ناخوشایند در سفر به برزیل، کاهش پیدا می نماید.

هر آنچه که ضروری است در خصوص شرایط امنیت سفر به برزیل بدانید در ادامه مطرح می کنیم.

13 نکته برای حفظ امنیت در سفر به برزیل

برای اینکه سفر امنی به برزیل داشته باشید، این نکات را نباید فراموش کنید تا هم خودتان و هم وسایل و متعلقات شما در امنیت کامل بماند.

1. با هدف قدم بزنید

وقتی بیرون در حال گشت وگذار و قدم زدن هستید، بی هدف این کار را انجام ندهید. باید طوری به نظر برسید که انگار مقصد مشخصی دارید حتی اگر در واقع این طور نباشد. جیب برها و دزدها معمولا دنبال افرادی می گردند که بی هدف قدم می زنند و خودشان نمی دانند که قصد رفتن به کجا را دارند. سعی کنید رفتاری شبیه به اهداف دزدی آنها نداشته باشید.

2. پول نقد حمل نکنید

کمترین اندازه پول نقد لازم را که برای یک روز احتیاج دارید، همراه با خود ببرید. بقیه پول تان را در گاوصندوق هتل یا محل اقامت خود در یک کمد قفل دار بگذارید.

3. کارت های خود را جدا کنید

اگر بیش از یک کارت اعتباری یا کارت بانکی دارید، آنها را جدا از هم نگه دارید. یکی از آنها را برای خرج و مخارج روزمره همراه خود داشته باشید (اگر فکر می کنید که به آن احتیاج دارید) و سایر کارت ها را در محل اقامت خود بگذارید و در کمدی که قفل دارد قرار دهید. با این روش، اگر اتفاق ناخوشایندی بیافتد، یک کارت دیگر در محل اقامت خود دارید.

4. اشیای قیمتی را به ساحل نبرید

وقتی برای سرگرمی به سواحل می روید، هر وسیله غیرضروری را با خود نبرید. حوله، لباس شنا و اندازه کمی پول نقد برای سرگرمی در ساحل کافی است. هر چیز دیگری که همراه خود ببرید احتمال ناپدید شدن آن وجود دارد!

5. لباس ساده بپوشید

وقتی بیرون می روید لباس های ساده تر و معمولی بپوشید و هر نوع زیورآلات گران قیمتی که دارید در محل اقامت خود بگذارید. در حالی که دوربین و گوشی گران قیمت خود را در دست دارید، این طرف و آن طرف نروید چون ممکن است توجه دزدها را جلب کنید. اگر احتیاج است که از این وسایل بهره ببرید، سعی کنید مخفیانه و دور از دید و بدون جلب توجه باشد.

6. یک کیف پول اضافه همراه داشته باشید

یک کیف پول اضافه با اندازه کمی پول همراه داشته باشید. به این ترتیب اگر گیر جیب برها بیافتید، آنها کیف اصلی شما را نمی دزدند. در کیف اصلی بقیه پول خود و کارت هایتان را بگذارید.

7. از خودپردازهایی که در فضای باز قرار گرفته است اجتناب کنید

اگر احتیاج دارید که از خودپرداز پول نقد دریافت کنید، این کار را به وسیله خودپردازهایی انجام دهید که داخل ساختمان قرار دارند. همیشه مراقب اطراف خود باشید قبل از اینکه کیف تان را در بیاورید. دزدها معمولا در چنین شرایطی در کمین فرصت مناسب برای دزدی هستند.

8. محل اقامت خود را به دقت آنالیز کنید

فرقی نمی نماید که قرار است در کجا اقامت داشته باشید، قبل از اینکه اتاق تان را ترک کنید و قبل از اینکه برای شب و استراحت وارد آن شوید، درب ها و پنجره ها را آنالیز کنید. اشیا و وسایل ارزشمند خود را دور و بر اتاق پراکنده نکنید و حتما آن را در جایی که قفل دارد بگذارید.

9. غذا و نوشیدنی رایگان از غریبه ها نپذیرید

هرگز غذا و نوشیدنی از غریبه ها نپذیرید. مسموم کردن قربانی قبل از دزدی، یکی از جرایم رایج است. به همین علت نباید غذای رایگان از طرف غریبه ها را بپذیرید و بخورید.

10. مراقب حواس پرتی ها باشید

دزدها معمولا کوشش می نمایند تا حواس تان را پرت نمایند قبل از اینکه اقدام به دزدی نمایند. در خصوص این کلک رایج دزدها مراقب باشید و همیشه هوشیار و دقیق بمانید.

11. شب ها تنها قدم نزنید

اگر مجبور شدید که تنهایی جایی بروید از سواحل شهری، پارک ها و خیابان های خلوت فاصله بگیرید.

12. اقدامات احتیاطی موقع رانندگی را در نظر بگیرید

اگر با ماشین خود سفر می کنید، همیشه درب های ماشین خود را قفل کنید. در زمان توقف یا پشت چراغ قرمز هم همیشه مراقب باشید و غریبه راه ندهید به خصوص شب ها.

بسیاری از برزیلی ها حتی برای لحظه ای هم در برابر غریبه ها توقف نمی نمایند تا در معرض خطر دزدیده شدن ماشین قرار نگیرند.

قبل از سفر حتما بیمه مسافرتی تهیه کنید چون ممکن است در طول سفر با مشکل روبرو شوید. همیشه سالم ماندن بهتر از تاسف خوردن است.

آیا غذای خیابانی در برزیل سالم است؟

بله. در برزیل و در شهرهایی مثل ریو، غرفه های فراوانی از لذیذترین غذاهای خیابانی را خواهید دید که معمولا در نزدیکی سواحل و جاذبه های مهم قرار دارند و اگر آنها را امتحان نکنید، یکی از لذت های بزرگ سفر را از دست داده اید. فقط اطمینان حاصل کنید که حتما از جاهایی خرید کنید که بیشتر از همه، اهالی شهر دور و بر آن مشاهده می شوند. به این ترتیب مطمئن می شوید که غذاهای آن غرفه، نه تنها سالم هستند، بلکه بسیار لذیذ هم خواهند بود.

البته توصیه ما این است که تا حد امکان از غذاهایی که میگو یا غذای دریایی دارند اجتناب کنید چون این غذاها معمولا زود فاسد می شوند. در بیشتر قسمت های این کشور غرفه هایی را خواهید دید که انواع مختلف غذاهای گوشتی را سرو می نمایند. اگر این غذاها کاملا پخته می شوند و کل روز زیر آفتاب نیستند، حتما آنها را امتحان کنید.

از کارمندان هتل یا هاستل محل اقامت خود در خصوص غذاهای خیابانی بپرسید و در خصوص رستوران های قابل اطمینان پرس و جو کنید. آنها بدون شک رستوران های خوب و غرفه های عالی که غذای خیابانی سالم دارند، می شناسند و به شما معرفی می نمایند.

آیا آب لوله کشی در برزیل، سالم است؟

آب در برزیل در حالت کلی برای نوشیدن سالم است البته بیشتر برزیلی ها از دستگاه ها و فیلترهای تصفیه آب استفاده می نمایند یا اینکه آب های بسته بندی شده می نوشند.

آب لوله کشی در برزیل طعم عجیبی دارد که به خاطر فرایند تصفیه است. این آب برای مسواک زدن مناسب است ولی برای آشامیدن، به خاطر طعم خاصی که دارد، چندان مناسب نیست. فقط در صورتی که خیلی تشنه شدید، از این آب بهره ببرید.

اگر در هاستل یا Airbnb اقامت کنید به فیلتر دسترسی دارید، ولی فکر بدی نیست که خودتان همیشه تصفیه نماینده های آب و محصولات مرتبط با آن را همراه داشته باشید. مثلا با قرص های تصفیه آب می توانید همیشه اطمینان حاصل کنید که آبی سالم می نوشید.

آیا تاکسی ها در برزیل امن هستند؟

تاکسی در برزیل زیاد است و معمولا امن هستند. بعلاوه تاکسی ها از تاکسی متر استفاده می نمایند بنابراین می توانید از کارمندان هتل یا هاستل محل اقامت خود در خصوص کرایه تقریبی مقصدهایی که در نظر دارید سوال بپرسید.

البته همیشه افراد سودجویی هم وجود دارند که در هر قشر و لباسی ممکن است نیت نمایند تا به شما کلک بزنند. پس حواستان به تاکسی متر باشد و اگر به طور غیرمعمول و سریع در حال بالا رفتن شماره است، حتما مورد را به راننده اطلاع دهید و زیر بار کرایه اضافه تر از حد معمول نروید.

بهتر است که همیشه از قبل به وسیله تلفن، تاکسی خبر کنید. در خیابان برای تاکسی ها دست بلند نکنید به خصوص شب ها.

آیا برزیل برای تنها سفر کردن امن است؟

برزیل برای سفر تنهایی امن است البته توصیه ما این است فقط زمانی تنهایی به برزیل سفر کنید که قبلا هم تجربه سفر تنهایی داشته باشید. با رعایت نکاتی که بالاتر عنوان کردیم، مسافران تنها نیز می توانند سفری عالی و فراموش نشدنی به برزیل داشته باشند در عین حال که صحیح و سالم و بدون خاطره بد به خانه برمی گردند.

اگر نگران تنها سفر کردن هستید، در هاستل می توانید با مسافران تنهای دیگر آشنا شوید. داشتن یک دوست و همسفر، باعث می گردد که در طول سفر یک همراه و مراقب داشته باشید و احتمال قرار گرفتن در معرض دزدی و جرایم مختلف، کاهش پیدا می نماید.

آیا برزیل برای زنانی که تنها سفر می نمایند امن است؟

برزیل با مسائل متعددی از جمله فقر و جرایم مختلف دست و پنجه نرم می نماید. بنابراین زنانی که به تنهایی قصد سفر به برزیل دارند، باید بیشتر مراقب خود باشند. برزیل مقصد خوبی برای کسانی که سفر تنهایی را برای اولین تجربه می نمایند مناسب نیست. زنانی که قصد دارند تنها به برزیل سفر نمایند باید حتما از قبل تجربه سفر انفرادی داشته باشند.

حتی با وجود تجربه قبلی، باید تمام نکات ایمنی و امنیتی را رعایت نمایند و هرگز هیچ کدام را پشت گوش نیاندازند.

با کارکنان هتل یا هاستل محل اقامت خود مشورت کنید تا متوجه شوید که به عنوان یک مسافر زن و تنها، از چه محله ها و مناطقی از شهر باید دوری کنید. تا جایی که امکان دارد و هر چه بیشتر، زبان محلی را یاد بگیرید تا اینکه در طول سفر، متمایز به نظر نرسید.

آبا برزیل برای سفر، امن است؟

برزیل بسیار شگفت انگیز و کشوری سرزنده است. ولی بدون خطر نیست. مسافران در سفر به برزیل باید همیشه مراقب باشند و اطراف را با دقت تحت نظر بگیرند. جیب بری و دزدی رایج است ولی اگر نکاتی که بالاتر مطرح کردیم رعایت کنید، بازدیدی فراموش نشدنی خواهید داشت و امن و سالم می مانید.

به حس ششم خود اعتماد کنید و حتما قبل از سفر بیمه مسافرتی خوبی تهیه کنید. با انجام این کارها می توانید سفری امن و با اطمینان خاطر به برزیل داشته باشید و با کوله باری از خاطرات خوب از این کشور مجذوب نماینده و پرانرژی برگردید.

منبع: کجارو / nomadicmatt.com
انتشار: 5 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1401 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1841

به "تور برزیل ارزان: آیا برزیل برای سفر کردن امن است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور برزیل ارزان: آیا برزیل برای سفر کردن امن است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید