آمریکا از تصمیم اعزام دو ناو به دریای سیاه عقب نشینی کرد

به گزارش مجله بابلسر، دو مقام وزارت دفاع آمریکا اعلام کردند، پنتاگون از اعزام دو ناوشکن به دریای سیاه، به دلیل اجتناب از تحریک روسیه، صرفنظر نموده است.

آمریکا از تصمیم اعزام دو ناو به دریای سیاه عقب نشینی کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بر اساس بعضی گزارش ها، پنتاگون از تصمیم خود برای اعزام دو ناوشکن آمریکایی به دریای سیاه در بحبوحه افزایش تنش میان اوکراین و روسیه، عقب نشینی نموده است.

به نوشته نشریه پالتیکو به نقل از دو مقام وزارت دفاع آمریکا، چند روز قبل نیروی دریایی آمریکا به مقامات ترکیه که ترافیک تنگه بُسفر و داردانل را مدیریت می نماید خبر داد این ناوشکن ها قرار است به سمت دریای سیاه حرکت نمایند.

به گفته یکی از این دو فرد، با توجه به افزایش تنش مرزی میان اوکراین و روسیه، نیروی دریایی آمریکا تصمیم گرفت از این اقدام صرف نظر کند تا از تشدید غیرضروری تنش ها اجتناب کند.

مقام دیگر وزارت دفاع آمریکا نیز در تأیید این سخنان گفت، ورود ناوشکن ها به دریای سیاه به خاطر پاره ای مسائل از جمله جلوگیری از تحریک روسیه در این برهه حساس، لغو شد.

پنتاگون پیش از این از پاسخ معین به سوالاتی درباره این تحرکات دریایی طفره رفته و به این جمله بسنده نموده بود که نیروی دریایی آمریکا به صورت عملیات های گشت زنی در دریای سیاه را در دستور کار دارد.

اوکراینی ها هفته گذشته روسیه را به استقرار نیروهای نظامی در اطراف مرزهای مشترک متهم نموده و مدعی شدند جدایی طلبان تحت حمایت روسیه به صورت سیستماتیک، آتش بس در شرق اوکراین را نقض می نمایند. روسیه ادعای اوکراین را رد نموده و با هشدار به آمریکا اعلام نموده به نفع آمریکاست که کشتی های جنگی خود را از کریمه و سواحل روسیه دور نگه دارد.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه نیز با رد ادعای غرب در زمینه اقدام های تهاجمی روسیه در قبال اوکراین گفته است، تکرار مداوم چنین سخنانی تنها موجب بی ارزش شدن بیشتر واشنگتن می گردد.

در روزهای گذشته آمریکا و متحدانش همسو باهم از اوکراین حمایت نموده اند. در همین زمینه منابع خبری گزارش دادند یک فروند هواپیمای سی -130 نیروی هوایی آمریکا اخیرا در یک پایگاه هوایی در کی یف فرود آمد. گفته می گردد که این هواپیما تجهیزات و پرسنل نظامی برای یاری به ارتش اوکراین به همراه داشته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1419

به "آمریکا از تصمیم اعزام دو ناو به دریای سیاه عقب نشینی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا از تصمیم اعزام دو ناو به دریای سیاه عقب نشینی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید