آشنایی با 7 موضوع تخصصی و پرکاربرد حقوقی؛ شرایط مشاوره با وکیل تلفنی متخصص

به گزارش مجله بابلسر، با قوّت دریافت فزاینده پاندمی کرونا، تردّد در سطح شهرها برای مراجعه به وکلا امری پر مخاطره بوده و شهروندان بایستی از هرگونه تردد غیرضروری امتناع کنند. حال این سؤال در ذهن ایجاد می گردد که آیا مراجعه به وکیل به منظور اخذ مشاوره حقوقی مشمول تعریف ترددهای غیرضروری می گردد یا خیر؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که شاید اگر سال ها پیش قصد داشتیم به این سؤال پاسخ دهیم پاسخ مثبت بود اما امروزه و با فراگیری تکنولوژی به ویژه اینترنت و تلفن اخذ مشاوره حقوقی تخصصی از طرق دیگر همچون مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره وکیل تلفنی امکان پذیر خواهد بود.

آشنایی با 7 موضوع تخصصی و پرکاربرد حقوقی؛ شرایط مشاوره با وکیل تلفنی متخصص

البته باید دانست که بعضی از امور حقوقی همچون اعطای وکالت پرونده های قضایی هنوز هم احتیاجمند دیدار حضوری با وکیل است اما امور بسیاری از جمله مشاوره کیفری، مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی، مشاوره حقوقی قانون کار و مشاوره حقوقی شرکت ها بدون احتیاج به دیدار حضوری قابل انجام است که ذیلاً به شرح خلاصه بعضی از آن ها می پردازیم:

مشاوره حقوقی خانواده

از موضوعاتی که بسیار پرتکرار بوده و دعاوی زیادی را در مراجع قضایی به خود اختصاص داده است، عناوینی مرتبط با حقوق خانواده است که بسیاری از شهروندان با آن سر و کار دارند. بسیاری از موارد حقوقی در زمینه خانواده از طریق مشاوره حقوقی با فرد متخصص در امور خانواده قابل حل است و احتیاجی به طرح دعوی یا در صورت طرح دعوی انعقاد قرارداد وکالت نیست و مشاوره حقوقی خانواده تلفنی و آنلاین کارساز می باشد. از جمله مواردی که می توان بدین طریق مطرح نمود امور ازدواج، شروط ضمن عقد، طلاق، وکالت در طلاق، حق مسکن، نفقه، اجرت المثل، مهریه، حق خروج، حضانت فرزندان و مواردی از این قبیل است.

مشاوره حقوقی امور ملکی

یکی از مهمترین موضوعات حقوقی به دلیل ارزش بالای آن از ابتدای تاریخ، موضوعات ملکی است. بسیاری از امور ملکی بدون احتیاج به دیدار حضوری با وکیل از طریق مشاوره حقوقی ملکی تلفنی قابل انجام است. سؤالاتی که افراد در باب انعقاد قرارداد نسبت به املاک، استعلام پلاک ثبتی، فسخ و مواردی از این قبیل مطرح می کنند و در طبقه بندی مشاوره حقوقی املاک یا مشاوره حقوقی ملکی قرار می گیرد از جمله مواردی به شمار می آیند که مستغنی از مراجعه حضوری به وکیل است.

مشاوره کیفری

در علم حقوقی امور کیفری با موضوع جرایم و مجازات ها موضوعیت پیدا می نماید. هر عملی که به موجب قانون جرم انگاری شده و قانون مرتکب آن را مستحق مجازات می داند، در این دسته قرار می گیرد. حوزه جرم و مجازات از حوزه های چالشی و پرتکرار در میان پرونده های قضایی است و با توجه به حساسیت بالا احتیاجمند تخصص و تجربه مرتبط است. بسیاری از سوالات ذیل حقوق جزا، بدون مراجعه به وکیل قابل حل خواهد بود. از جمله این موارد که ذیل مشاوره کیفری قرار دارند می توان به میزان و نوع مجازات معین شده برای جرایم، ادله اثبات، تفاوت حد و تعزیر، نحوه تخفیف و تعلیق مجازات و ... اشاره کرد.

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی

با گسترش روز افزون استفاده از تکنولوژی و به ویژه اینترنت دسته جدیدی از جرائم تحت عنوان جرائم رایانه ای به وجود آمد که احتیاجمند صرف تخصص و تجربه است. این جرائم شامل کلاهبرداری اینترنتی، سرقت رایانه ای و ... می باشد. افراد زیادی به عنوان قربانیان این جرایم به دنبال وکلای متخصص در مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی هستند. مشاوره حقوقی جرایم سایبری در بسیاری از موارد می تواند بدون دیدار حضوری انجام گردد و افراد از این طریق نسبت به عنوان مجرمانه ای که وقوع یافته، نحوه آغاز شکایت، نحوه پیگیری و فرایند اجرایی شکایت و مجازات مرتکبین و بسیاری از موارد دیگر، مطلع خواهند شد.

مشاوره حقوقی قانون کار

یکی از پرتکرارترین موارد مشاوره به ویژه در ایام شیوع دنیا شمول کرونا که کارفرمایان به دلیل معضلات مالی از پرداخت حقوق کارگران عاجزند یا به اخراج و تعدیل نیروی انسانی می پردازند، اختلافات کارگر و کارفرماست. عموم سوالات کارگران و کارفرمایان بدون دیدار حضوری با وکیل قابل حل و فصل است و افراد صرفاً از طریق مشاوره حقوقی قانون کار با افراد متخصص در این زمینه به پاسخ سؤالاتشان خواهند رسید و در بسیاری از موارد مراجعه حضوری به وکیل یا ارجاع پرونده به وکیل فاقد توجیه مالی نیز می باشد. از جمله مواردی که شرح و ارشاد در مورد آن ها به صورت تلفنی و آنلاین مقدور خواهد بود می توان به موارد ذیل اشاره کرد: امور بیمه بیکاری، اخذ سنوات و عیدی و مزایا، حقوق معوقه، اخراج و تعدیل نیرو و ... .

مشاوره حقوقی شرکت ها

مشاوره حقوقی شرکت ها یا اشخاص حقوقی در نظام قانونی ایران طیف گسترده ای از عناوین را در بر می گیرند که بسیاری از این موارد به صورت تلفنی و آنلاین و بدون جلسات حضوری قابل حل هستند. جز در امور دعاوی که احتیاج به حضور در دادگاه دارند، سایر موارد امکان انجام به صورت دورکاری را خواهند داشت. به عنوان مثال امور قراردادها، ثبت صورتجلسات، ویرایش و ارائه نظر نسبت به قراردادها، مشاوره مالیاتی، مشاوره تأمین اجتماعی، تغییرات و عناوین بسیار دیگری که بی احتیاج از جلسات حضوری بوده و می توان با استفاده از تکنولوژی آن را معمول داشت.

مشاوره حقوقی قراردادها

بسیاری از افراد به دلیل هزینه های بالا و صعوبت هماهنگی هنگام انعقاد، اجرا یا انحلال قرارداد از مشاوره حقوقی بهره نمی برند، حال آن که مشاوره حقوقی برای تنظیم قرارداد، انحلال آن از طرق مختلف از جمله فسخ و اقاله و حتی مدیریت و اجرای قرارداد امری لازم است که مد نظر قرار ندادن آن در آینده می تواند خسارات و زیان های هنگفتی به اشخاص وارد سازد. یکی از مهمترین اموری که اگر در ابتدا، مشاوره از متخصصین در رابطه با آن اخذ گردد در آینده از بروز مسائل جلوگیری خواهد شد. بسیاری از قراردادها را می توان از طریق پیغام رسان های مجازی برای وکیل ارسال نمود و به صورت تلفنی از ایشان مشورت گرفت و حتی امکان تنظیم و بازبینی قرارداد نیز بدون برگزاری جلسه حضوری مهیا خواهد بود.

ارائه مشاوره حقوقی تلفنی در سامانه دادیاب

شایان ذکر است که یکی از مهمترین دغدغه های افراد پیدا کردن مشاور حقوقی متخصص در موضوع مورد نظر است که بتواند در زمانی کوتاه و به صورت تلفنی به تمامی احتیاجهای حقوقی شهروندان جوابگو بوده و هیچ یک از مسائل آنان را بی پاسخ نگذارد. سامانه دادیاب با رویکرد تخصصی نسبت به وکالت و مشاوره حقوقی تلفنی وکلای متخصص در عرصه های مختلف حقوق را گرد هم جمع کرده تا دسترسی جامعی به وکیل متخصص در هر حوزه برای شهروندان فراهم نماید و حق المشاوره تلفنی آنان را نیز به صورت شفاف اعلام کرده است. فرآیند دریافت خدمات مشاوره حقوقی تلفنی در دادیاب بسیار ساده است، ما بیش از بیست موضوع برای دریافت مشاوره حقوقی تعیین کردیم و برای این که مطمئن بشویم مشاور حقوقی شما در حوزه درخواستی تخصص کافی دارد، به مشاورانمان امکان انتخاب تنها 20 درصد موضوعات را داده ایم. پس با خیال راحت موضوع مشاوره حقوقی را انتخاب کنید و سپس با انتخاب بسته 30 یا 60 دقیقه ای و مقایسه هزینه مشاوره حقوقی تلفنی و تخصص مشاوران، بسته مشاوره را خریداری نمایید. شما برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره وکیل تلفنی به https://www.daadyab.com/phonelegaladvice مراجعه نمایید و در هر یک از حوزه های مشاوره حقوقی ملکی، مشاوره حقوقی خانواده، مشاوره کیفری، مشاوره حقوقی شرکت ها، مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی، مشاوره حقوقی برای تنظیم قرارداد و سایر حوزه های تخصصی حقوق بسته مشاوره وکیل مورد نظرتان را خریداری نمایید و با ایشان جلسه مشاوره تلفنی داشته باشید.

منبع: فرارو
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 985

به "آشنایی با 7 موضوع تخصصی و پرکاربرد حقوقی؛ شرایط مشاوره با وکیل تلفنی متخصص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با 7 موضوع تخصصی و پرکاربرد حقوقی؛ شرایط مشاوره با وکیل تلفنی متخصص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید