آبرسانی با تانکر در مناطق عشایری خراسان جنوبی

به گزارش مجله بابلسر، مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی از اجرای دو پروژه ملی آبرسانی در زیرکوه و نهبندان اطلاع داد و گفت: 580 نقطه جغرافیایی عشایر با تانکر آبرسانی می گردد.

آبرسانی با تانکر در مناطق عشایری خراسان جنوبی

به گزارش مجله بابلسر به نقل از فارس، حسین حسین پور اظهار کرد: برنامه های راهبردی و پروژه های عملیاتی اداره کل عشایر خراسان جنوبی از اعتبارات ملی، استانی و مالیات بر ارزش افزوده اجرایی می گردد.

وی افزود: 21 میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی و جذب 30 درصدی این اداره کل در امسال اختصاص یافته است. این درحالی است که در14 سال گذشته فقط 7 میلیارد و 500 میلیون تومان از اعتبارات ملی تخصیص یافته بود.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی از وجود 130 پروژه ناتمام و 120 پروژه در حال انجام این اداره کل در استان اطلاع داد و افزود: برای اجرای این پروژه ها 11 میلیارد تومان اعتبارات استانی و 5 میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده مصوب شده است.

حسین پور ادامه داد: دو پروژه ملی حوزه عشایر در خراسان جنوبی در حال انجامست. پروژه آبرسانی 85 کیلومتری منطقه عشایری زیرکوه دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی بوده که با ساخت700 متر مکعب منبع بتنی در 3 نقطه جغرافیایی، 8کیلومتر شبکه برق، خط انتقال آب و لوله کشی، امید است فاز دوم آن در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد و حدود 20 محله عشایری و 620 خانوار جمعیت زیر پوشش از آب آشامیدنی سالم برخوردار شوند.

وی از پیشرفت پروژه ملی آبرسانی خواجه مینجی کوه نهبندان اطلاع داد و افزود: این پروژه در 14 محله عشایری با 250 خانوار پوشش جمعیت انسانی و 12 هزار راس دام در 80 کیلومتر با اعتبار مصوب شده 25 میلیارد تومان در حال انجامست که برای انجام 22 کیلومتر فاز نخست آن 7 میلیارد و 800 میلیون تومان هزینه شده است.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: 10 شرکت تعاونی و 3 اتحادیه مرکزی عشایر در استان فعال هستند که از ابتدای سال 40 هزار تن توزیع نهاده هایی از جمله کنسانتره، سبوس، کاه، یونجه و گاز مایع به هزار و 190 خانواده عشایر را داشته اند.

حسین پور در خصوص برنامه های بهبود معیشتی عشایر خراسان جنوبی بیان نمود: طرح زنجیره ای گوشت قرمز با اصلاح نژاد دام و طیور، ساخت و ترویج واحدهای صنعتی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه کوتاه و بلندمدت به منظور افزایش فراوری گوشت قرمز از سال 96 در حال انجام است.

وی تاکید نمود: 42 میلیارد تومان پرداخت تسهیلات به عشایر متقاضی طرح زنجیره ای گوشت قرمز در خراسان جنوبی در امسال پرداخت شده است. همچنین در 9 ماه گذشته 7هزار تن گوشت قرمز فراوری شده که 400 تن آن ناشی از طرح زنجیره ای گوشت قرمز بوده است.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی از آبرسانی به 580 نقطه جغرافیایی عشایری در استان از طریق تانکر اطلاع داد و گفت: امسال 6 تانکر آبرسانی و 5 دستگاه خورد یاری دار از اعتبارات ملی خریداری شده که در خدمت رسانی به عشایر نقش بسزایی داشته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 330

به "آبرسانی با تانکر در مناطق عشایری خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبرسانی با تانکر در مناطق عشایری خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید