مسائل حقوقی و دعاوی پیغام رسان های بومی شناسایی شد

به گزارش مجله بابلسر، امیر خوراکیان در تبادل نظر با خبرنگاران، با بیان اینکه بخشی از اهداف مدنظر در حوزه توسعه پیغام رسان های بومی محقق شده است و شواهد نشان می دهد که با پیشرفت هایی در این حوزه روبرو هستیم، گفت: فاز نخست حمایت از پیغام رسان های بومی به اتمام رسیده است و هم اکنون شاهد هستیم که پیغام رسان های بومی در کشور، مسائل فنی را پشت سر گذاشته اند. به این ترتیب بخشی از اهداف ما محقق شده است.

مسائل حقوقی و دعاوی پیغام رسان های بومی شناسایی شد

وی گفت: در طراحی فاز دوم حمایتی از پیغام رسان های بومی، وارد یک برنامه مدون شده ایم و مسائل مربوط به این کسب و کارها را شناسایی و پیگیری می کنیم تا اهداف مدنظر در این حوزه به صورت کامل محقق گردد.

معاون مرکز ملی فضای مجازی گفت: مسائل حقوقی و دعاوی مرتبط با پیغام رسان ها و پلتفرم های بومی در کارگروهی که با مشارکت قوه قضاییه تشکیل شده است، در دست شناسایی و پیگیری است و امیدواریم به زودی به نتیجه برسد.

خوراکیان اضافه کرد: با وجودی که تا به امروز مسئولیت پلتفرم، مسئولیت تولیدکننده محتوا و مسئولیت کاربر تفکیک نشده و دقیق و شفاف نبوده است، در این کارگروه به دنبال دقیق سازی موضوعات هستیم. چرا که به صورت یک جانبه نمی توان مسئولیت کل یک پلتفرم را متوجه یک نفر کرد. بر این اساس باید هم کاربر و هم صاحبان پلتفرم و محتوا در این زمینه مسئولیت پذیر باشند.

وی ادامه داد: از این رو در حال دقیق سازی موضوعات هستیم و به زودی دستورالعمل شفافی در این زمینه تدوین نموده و ارائه خواهیم کرد.

معاون مرکز ملی فضای مجازی، ظرفیت ایجاد شده در مرکز داده وزارت ارتباطات را از دیگر اقدامات حمایتی برای پیغام رسان های بومی در جهت افزایش زیرساخت ها مطرح کرد و در پاسخ به انتقاداتی که نسبت به ظرفیت این مرکز وجود دارد، گفت: این مرکز به تازگی ایجاد شده و قطعاً ارتقا پیدا می نماید. با وجود فضای بزرگی که تدارک دیده شده است، این مرکز داده تا 4 برابر نسبت به فاز اول افزایش ظرفیت خواهد داشت.

خوراکیان تاکید نمود: در فاز دوم طرح حمایت از پیغام رسان های بومی، با توجه به ارزیابی های صورت گرفته از عملکرد پیغام رسان ها با استفاده از شاخص های کمی و کیفی، به طور معین حمایت از 6 پیغام رسان بومی را برنامه ریزی نموده و دنبال می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1170

به "مسائل حقوقی و دعاوی پیغام رسان های بومی شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل حقوقی و دعاوی پیغام رسان های بومی شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید