زیباترین شگفتی های طبیعت جهان را بشناسیم

به گزارش مجله بابلسر، شگفتی های طبیعت در اندازه ها و شکل های مختلف هستند. از ساحل ناپالی هاوایی گرفته تا وردون جورج در جنوب غربی فرانسه مکان های زیبا و شگفت انگیز زیادی در سرتاسر این سیاره خاکی وجود دارد که در ادامه با تعدادی از این شگفتی ها آشنا می شویم.

زیباترین شگفتی های طبیعت جهان را بشناسیم

سالار دیونی، بولیوی

وقتی دریاچه های نزدیک این زمین های نمک در آن جاری می شوند چشم انداز آینه ای زیبایی بوجود می آید که تصویر آسمان و ابرها روی زمین منعکس می گردد. این شوره زار افقی بی انتها دارد که یکی از بهترین مکان ها برای عکاسی است.

ژانگی دانکسیا، چین

این کوه های رنگی راه راه از لایه های مواد معدنی و سنگ ها ساخته شده اند که زمانی که صفحات تکنوتیکی باعث شکل گیری جزیره شده اند در هم گسیخته اند. اکنون این مکان یکی از مکان های محافظت شده میراث جهانی یونسکو است.

فلات گیرانگر، نروژ

این فلات توسط یخ رودها شکل گرفته است که از هر طرف با کوه ها احاطه شده است. فلات گیرانگر اکنون یکی از مکان های میراث فرهنگی یونسکو است.

مزرعه برنج تگالالانگ، اندونزی

مزارع برنج اندونزی در جهان معروف است و تگالالانگ یکی از مشهورترین آن هاست. با تماشای منظره این مزارع احساس می کنید زمان ایستاده است و نکته مهم تر این که کشاورزان از سیستم آبیاری پیش پا افتاده ای استفاده می نمایند که سال هاست کشاورزان به کار نمی برند.

ساحل رینیسفجارا، ایسلند

شن های سیاه، سنگ های عمودی بازالت و هوای مه آلود این ساحل است که آن را شگفت انگیز نموده است.

صخره های موهر، ایرلند

یکی از جاذبه های طبیعی ایرلند که توریست های زیادی از آن بازدید می نمایند صخره های موهر در امتداد ساحل غربی کشور است.

گرند کنیون، آریزونا، ایالات متحده

گرند کنیون یکی از مشهورترین شگفتی های طبیعت است که تماشای چشم انداز زیبای آن از واجب ترین مکان های دیدنی است که باید هر کسی یک بار در عمرش آن را ببیند.

جنگل ابر مونته ورده، کاستاریکا

به دلیل بارانی بودن جنگل ممکن است هوا همواره در آن ایده آل نباشد اما زیبایی بهشتی این جنگل باعث شده هوای مرطوبش نادیده گرفته گردد.

خلیج هالونگ، ویتنام

خلیج هالونگ یکی از بهترین مکان های توریستی ویتنام و یکی از مکان های میراث جهانی یونسکو است که بیشتر توریست ها با قایق تمام شب را در خلیج می مانند.

ساحل ناپالی، هاوایی، ایالات متحده

ساحل ناپالی با آب های آبی و صخره های رنگی اش باعث شگفتی بازدیدنماینده ها می گردد. از بالای این صخره ها نمای زیبای اقیانوس آرام و دره کالالائو و آبشارهای زیبا را می توان نظاره گر بود.

آبشار اسکوگافوس، ایسلند

این آبشار جریان آب های دو یخ رود (Eyjafjallajokull و Myrdalsjokull) است.

صحرای شن های سفید، نیومکزیکو

این صحرا در سحرای شی هواهوان واقع شده است و سنگ گچ هایی که این شن های سفید را شکل داده اند از یک دریاچه فصلی که حاوی مواد معدنی زیادی است بوجود آمده اند. وقتی آب این دریاچه تبخیر می گردد مواد معدنی آن باقی می ماند و باد ته نشین های گچی آن را به این سو و آن سو می برد.

وردون جورج، فرانسه

آب های سبز آبی وردون جورج بهترین منظره برای تفریحاتی چون شنا و قایق سواری است.

رودخانه ماسازیر، آذربایجان

رودخانه ماسازیر زیاد از باکو پایتخت آذربایجان فاصله ندارد. این شوره زار صورتی رنگش را از میکروارگانیسم هایی به نام هالوفیل گرفته است.

منبع: بدونیم
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 71

به "زیباترین شگفتی های طبیعت جهان را بشناسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین شگفتی های طبیعت جهان را بشناسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید