رسانه ژاپنی: توکیو نیروی دفاعی خود را به تنگه هرمز می فرستد

به گزارش مجله بابلسر، دولت ژاپن تصمیم گرفته است به جای پیوستن به ائتلاف تحت رهبری آمریکا در خلیج فارس، نیرو های دفاعی خود را به تنگه هرمز اعزام کند.

رسانه ژاپنی: توکیو نیروی دفاعی خود را به تنگه هرمز می فرستد

به گزارشیورونیوز به نقل از روزنامه آساهی هدف از اعزام نیرو های دفاعی ژاپن به خلیج فارس حفاظت از کشتی های تجاری است. پیش از این نیز رسانه های ژاپن گزارش داده بودند که این کشور قصد ندارد به ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا در خلیج فارس بپیوندد.

روزنامه ژاپنی ماینیچی پیش از این گزارش داده بود که توکیو تنها ممکن است هواپیما های گشت زنی خود را به تنگه هرمز بفرستد.

تنش ها بین ایران و کشور های غربی در ماه های گذشته در خلیج فارس افزایش یافته است.

آمریکا با توجه به قدرت دریایی ژاپن، رابطه نزدیک بین دو کشور و همچنین اهمیت ژاپن به عنوان چهارمین خریدار عمده نفت در دنیا به دنبال جذب توکیو در ائتلاف نظامی برای حفاظت از کشتیرانی در خلیج فارس بود.

انتظار می رفت که مشارکت احتمالی ژاپن در ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا در خلیج فارس با مخالفت گسترده در این کشور روبرو گردد. ژاپن از زمان جنگ دنیای دوم تاکنون در هیچ مناقشه نظامی دخالت ننموده است.

آمریکا ایران را مسئول حمله به چند نفتکش در خلیج فارس و همچنین حمله به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان می داند. در مقابل تهران این اتهامات را رد نموده است.

ایران تابستان سال جاری در زمان اوج تنش ها در خلیج فارس یک نفتکش بریتانیایی به نام استینا ایمپرو را توقیف کرد. این نفتکش مدتی پس از آزادی کشتی گریس 1 که بعدا به آدریان دریا 1 تغییر نام داد برطرف توقیف شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 96

به "رسانه ژاپنی: توکیو نیروی دفاعی خود را به تنگه هرمز می فرستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه ژاپنی: توکیو نیروی دفاعی خود را به تنگه هرمز می فرستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید