دو صندوق کالای کشاورزی از هفته آینده پذیره نویسی می شود

به گزارش مجله بابلسر، ناصرپور گفت: از هفته آینده دو صندوق کالای کشاورزی به مدت 5 روز کاری، پذیره نویسی می شوند.

دو صندوق کالای کشاورزی از هفته آینده پذیره نویسی می شود

به گزارش خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری صداوسیما ، علیرضا ناصرپور معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران در رابطه با زمان آغاز فعالیت صندوق های کالایی کشاورزی در بورس کالا، گفت: از هفته آینده پذیره نویسی 2 صندوق کشاورزی قابل معامله در بورس کالا آغاز می شود و افراد حقیقی و حقوقی می توانند در این پذیره نویسی شرکت کنند.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری در این صندوق به صورت هر واحد است و واحد های این صندوق متشکل از کالا های کشاورزی است که در بورس کالا معامله می شوند.

ناصرپور گفت: سهامدار با خرید هر واحد از این صندوق، به مدیر صندوق اجازه می دهد در کالا های مبتنی بر سپرده مانند پسته و زعفران سرمایه گذاری کند.

وی با بیان اینکه این صندوق های قابل معامله با سرمایه متغیر ایجاد می شود، افزود: صندوق های کشاورزی در مرحله نخست با حداقل 10 میلیارد تومان و با 100 میلیون واحد سرمایه گذاری، پذیره نویسی می شود و در صورت تکمیل واحدها، دوباره سرمایه صندوق افزایش می یابد.

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران افزود: هفته آینده پذیره نویسی در 5 روز کاری صورت می گیرد و بعد از دریافت مجوز از سازمان بورس، معاملات ثانوی در بورس کالا انجام می شود.

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران گفت: یکی از مزایای این صندوق ها، متنوع سازی سبد سهامی سهامداران است که ریسک را کاهش می دهد و همچنین در بخش اقتصاد کلان، این صندوق ها باعث پایدارسازی قیمت محصولات می شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1114

به "دو صندوق کالای کشاورزی از هفته آینده پذیره نویسی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو صندوق کالای کشاورزی از هفته آینده پذیره نویسی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید