دادرسی الکترونیکی اعزام زندانی به دادسرا را صفر کرده است

به گزارش مجله بابلسر، نشست بررسی عملکرد دادسرا های شهرستان غرب استان تهران در سال 1399 و فروردین 1400، با حضور قائم مقام دادگستری استان تهران به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

دادرسی الکترونیکی اعزام زندانی به دادسرا را صفر کرده است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، نشست بررسی عملکرد دادسرا های شهرستان غرب استان تهران در سال 1399 و فروردین 1400، با حضور قائم مقام دادگستری استان تهران، معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری استان تهران و دادستان های شهرستان های اسلامشهر، رباط کریم، بهارستان و شهریار به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

مسعود ستایشی، قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران در این نشست مجازی، ضمن تاکید بر اهمیت سند تحول قضایی به عنوان راهبرد دستگاه قضا، بیان کرد: باید تلاش شود تا تیر ماه 1400 که هفته قوه قضاییه است، گام های خوبی در دستیابی به اهداف مشخص شده در این سند، برداشته شود.

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران از عملکرد مجموعه قضایی این استان ابراز رضایت کرد و گفت: باید اوضاع را از شرایط کنونی هم بهتر کرده و شرایط را بهبود بخشید.

وی با اشاره به انتخابات خرداد ماه سال جاری اضافه کرد: دادستان ها باید با درایت و برنامه ریزی از وقوع جرایم انتخاباتی پیشگیری کنند.

ستایشی در ادامه اظهار کرد: ساختار نیروی انسانی استان تهران باید بازبینی شود و در این خصوص اقداماتی نیز آغاز شده است.

حسن بابایی، معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری استان تهران در این نشست با ارائه گزارشی از آمار و عملکرد دادسرا های شهرستان های غرب استان تهران، هر یک از دادسرا های حاضر در این نشست را از لحاظ حجم رسیدگی، تعداد پرونده های مسن و نقاط ضعف و قوت مورد تحلیل قرار داد.

از جمله دستاورد هایی که در این نشست به آن اشاره شد به صفر رسیدن اعزام زندانی ها و ارتباط دادسرا ها با زندان از طریق ویدئو کنفرانس بود.

دادستان های حاضر در این نشست نیز، عملکرد خود از لحاظ بازدید از زندان ها را بیان کردند و بر استفاده بهینه از ظرفیت شورای حل اختلاف در دادسرا ها تاکید داشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1439

به "دادرسی الکترونیکی اعزام زندانی به دادسرا را صفر کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادرسی الکترونیکی اعزام زندانی به دادسرا را صفر کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید