جزئیات آماری از 16 روز پیش فروش بلیت قطار نوروز ، اسفندماه برای عید قطار اضافه می کنیم

به گزارش مجله بابلسر، معاون مسافری راه آهن از پیش فروش بیش از 611 هزار نفرصندلی بلیت قطارهای نوروزی اطلاع داد و گفت: با ورود ناوگان جدید به شبکه ریلی در اسفندماه، ظرفیت جدیدی برای قطارهای عید ایجاد می گردد.

جزئیات آماری از 16 روز پیش فروش بلیت قطار نوروز ، اسفندماه برای عید قطار اضافه می کنیم

میرحسن موسوی در تشریح آخرین شرایط پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی و ظرفیت ناوگان، گفت: پیش از این هرچه ظرفیت وجود داشت برای قطارهای نوروزی اختصاص دادیم.

معاون مسافری راه آهن با بیان اینکه در اسفندماه مجدداً ناوگان باری، مسافری و لکوموتیو جدید وارد شبکه ریلی کشور می گردد، گفت: این مرحله، مرحله سوم افتتاح و ورود ناوگان ریلی خواهد بود که در اسفند ماه برگزار می گردد، پیش از این 2 بار مراسم ورود ناوگان به شبکه داشتیم.

وی تأکید کرد: قطعاً با اضافه شدن ناوگان به ناوگان مسافری ریلی کشور و ورود واگن های مسافری جدید و لکوموتیو، ظرفیت اضافه ای ایجاد می گردد که بلافاصله تصمیم می گیریم برای ایام نوروز این ظرفیت در کدام مسیرها برقرار گردد.

فروش 611 هزار و 571 نفر جایگاه از قطارهای نوروزی

موسوی بیان نمود: در 16 روز پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی، تا به امروز 611 هزار و 571 نفر جایگاه از قطارهای نوروزی به فروخته شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال (592 هزار و 701 نفرجایگاه)، 3 درصد رشد نموده است، البته برای بعضی از روزهای ایام نوروز، در بعضی مسیرها ظرفیت خالی داریم.

معاون مسافری راه آهن ضمن تفکیک این آمار شرح داد: در 16 روز پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی، 358 هزار و 812 نفرجایگاه به صورت حضوری به فروش رفت که 59 درصد کل فروش ها را شامل می گردد؛ در این مدت 252 هزار و 759 نفرجایگاه به صورت اینترنتی و غیرحضوری به فروش رفت که 41 درصد کل فروش ها را شامل می گردد.

وی بیان نمود: فروش غیرحضوری سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال 28 درصد رشد داشت.

معاون مسافری راه آهن اضافه کرد: در بعضی روزهای نوروز برای تعدادی از مسیرهای پرتردد، ظرفیت خالی نداریم و در بعضی مسیرها، در حال حاضر بلیت موجود است.

به گزارش فارس طرح سفرهای ریلی نوروز 99 از 24 اسفند 98 شروع می گردد و تا پایان روز 15 فروردین ماه سال 99 ادامه دارد.

پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی از روز دوشنبه 14 بهمن از ساعت 7 صبح به صورت اینترنتی شروع شد، روز سه شنبه 15 بهمن ماه هم فروش بلیت به صورت حضوری شروع شد.

برای ایام نوروز 2 میلیون و 320 هزار جایگاه در نظر گرفته شد برای این ایام تعداد قطارها 5 هزار و 50 رام است.

منبع: چمدان
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 405

به "جزئیات آماری از 16 روز پیش فروش بلیت قطار نوروز ، اسفندماه برای عید قطار اضافه می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات آماری از 16 روز پیش فروش بلیت قطار نوروز ، اسفندماه برای عید قطار اضافه می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید