بازگشایی مرز خسروی اهمیت ویژه ای در توسعه گردشگری کرمانشاه دارد

به گزارش مجله بابلسر، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه، بازگشایی مرز رسمی خسروی را فرصتی بزرگ برای توسعه گردشگری استان و رونق مالی منطقه مطرح کرد.

بازگشایی مرز خسروی اهمیت ویژه ای در توسعه گردشگری کرمانشاه دارد

به گزارش مجله بابلسر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه، امید قادری روز دوشنبه اول مهرماه در جلسه ستاد اربعین در محل فرمانداری قصرشیرین، اظهار کرد: بازگشایی مرز خسروی به لحاظ توسعه گردشگری استان و به ویژه گردشگری مذهبی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که می تواند رونق مالی استان و منطقه را به دنبال داشته باشد.

او با بیان اینکه بیش از 70 درصد گردشگران خارجی ورودی با کشور از مرزهای غربی وارد می شوند،گفت: با بازگشایی مرز خسروی این فرصت ایجاد می گردد تا استان از این ظرفیت بهره بیشتری ببرد.

قادری با تاکید بر اینکه، باید شهرهای ما از یک جهت ترانزیتی به یک مقصد گردشگری تبدیل شوند، بیان نمود: یک هزار نفر امکان اقامتی در شهرستان قصرشیرین داریم و این آمادگی وجود دارد که مجوز لازم برای خانه های مسافر در شهرستان را داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه، بازگشایی مرز را فرصتی مناسب برای ایجاد طرح های سرمایه گذاری در شهرستان مطرح نمود و گفت: از همه ظرفیت ها برای حمایت از پروژه های سرمایه گذاری استفاده می کنم.

قادری همچنین از راه اندازی سه موسسه حمل و نقل گردشگری اطلاع داد که در استان راه اندازی شده اند و سرویس vip در اختیار گردشگران قرار خواهد داد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در بخشی دیگر از سخنان خود به ظرفیت های قصر شیرین از نظر تاریخی اشاره نمود و گفت: محور ساسانی از فیروزان اسلام آباد تا قصر شیرین ادامه دارد که پایگاه را به قصرشیرین انتقال داده ایم که امیدواریم با تکمیل مطالعات این محور بتوانیم برای ثبت جهانی آن اقدام کنیم.

قادری با اشاره به تاریخی بودن شهر قصرشیرین گفت: ضوابط میراث فرهنگی بر ساخت و سازها در این شهر برقرار است و مردم باید بدانند آثار تاریخی می تواند به عنوان ثروتی در راستای جهانی شدن این شهر عمل کند.

او همچنین به در دست اقدام بودن پرونده ای در کشور عراق برای ثبت جهانی قسمت هایی از آثار تاریخی این کشور است که با محور ساسانی ما نیز مرتبط است و این امکان وجود دارد، این محور نیز به آن الحاق گردد.

قادری همچنین به تفاهم این اداره کل با اداره اوقاف و امور خیریه استان برای مرمت قسمت تخریب شده کاروانسرای شاه عباسی در زلزله اطلاع داد و گفت: امیدواریم کاربری آن به گونه ای باشد که در شان بنا باشد و در صورت ساماندهی، این آمادگی وجود دارد که این مجموعه به هتل تبدیل گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه از آمادگی این اداره کل برنامه ریزی برای حضور فعال در ستاد اربعین اطلاع داد و گفت: راه اندازی بازارچه صنایع دستی، تخفیفات در هتل ها در این ایام، تهیه نقشه معرفی استان اربعین، معرفی استان و انجام اقدامات لازم برای معرفی رویداد بین المللی کرمانشاه 2020 در این ایام از جمله برنامه های این اداره کل خواهد بود.

قادری توضیح داد: کرمانشاه 2020 یک رویداد بین المللی که کرمانشاه میزبان آن است و قصرشیرین به عنوان یکی از نقاط گردشگری استان می تواند نقش ویژه ای در این رویداد داشته باشد.

وی اضافه نمود: در صورت حمایت و همکاری فرمانداری آمادگی برگزاری جشنواره های خاص شهرستان بعد از ایام صفر با هدف جذب گردشگر را داریم و برای معرفی شهر در حوزه گردشگری سلامت نیز اگر پزشکان تمایل داشته باشند، می توانند برای احداث کلینیک تخصصی در شهرستان سرمایه گذاری نمایند و ما آماده حمایت و ارائه تسهیلات در این زمینه هستیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 14

به "بازگشایی مرز خسروی اهمیت ویژه ای در توسعه گردشگری کرمانشاه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مرز خسروی اهمیت ویژه ای در توسعه گردشگری کرمانشاه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید