آواز جنگل بلوط به گوش نوجوانان می رسد

به گزارش مجله بابلسر، مرتضی حاتمی در گفت وگو با خبرنگاران،از سرانجام نگارش دو عنوان کتاب برای نوجوانان با موضوع و محور محیط زیست در ایام کرونا خبر داد و گفت: همیشه یکی از دغدغه های شخصی ام محیط زیست و راه های مراقبت از آن در جوامع مختلف بوده و همیشه در تلاش بودم که در زمانی مناسب به این مساله در قالب داستان و یا رمان بپردازم. در ایام خودقرنطینگی، فرصت بسیار خوبی برای نوشتن داستانک هایی با موضوع محیط زیست و راهکارهای مناسب از آن به زبان ادبی و غیرمستقیم دست داد و در این ایام بیش از 120 داستانک از 4سطر تا 15سطر نوشتم.

آواز جنگل بلوط به گوش نوجوانان می رسد

نویسنده مجموعه داستان نوجوان بیمارستانی در باغچه اضافه کرد: مجموعه داستانک ها را در دو عنوان آواز جنگل بلوط شامل 55 داستانک و شلیک به عُقاز شامل 70 داستانک به ناشرانی در کرمانشاه و خوزستان سپرده ام که مقدمات چاپ و نشرشان در حال اجراست و به زودی برای مخاطبان نوجوان، منتشر خواهند شد.

وی اضافه کرد: کرونا در کنار تهدیدهایش برای سلامت جسم و روان و اثرات مخرب و منفی آن بر روابط فردی و اجتماعی و مسائل بی شمار آن؛ فرصت های خوبی برایم فراهم کرد که کتاب ها و مجلات ادبی و تخصصی را که فرصتی برای مطالعه شان نداشتم، مطالعه کنم و همچنین چند فصل از رمان پیچیده و سنگین توقیف شد! در ادبیات بزرگسال را هم به طور متناوب بنویسم.

بازآفرین مجموعه حکایت های 30 جلدی از ادبیات کلاسیک برای بچه ها اضافه کرد: در این ایام، ضمن عضویت در گروه ها و پویش های مجازی مقابله با ویروس کرونا مشغول قصه خوانی و معرفی کتاب های مناسب در فرمت های مجازی هستم و در کانال ها و محافل مجازی منتشر می کنم تا مخاطبان سرگرم شوند و از ماندن در خانه با شنیدن و دیدن این گونه آثار لذت ببرند.

حاتمی در سرانجام از انتشار کتاب پهلوان سوزن در انتشارات آفرینش ادب برای بچه ها در روزهای آینده خبر داد.

مرتضی حاتمی؛ متولد 1355در صحنه کرمانشاه است و تا کنون بیش از 50 عنوان کتاب در ادبیات کودک و نوجوان و بزرگسال از او منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 665

به "آواز جنگل بلوط به گوش نوجوانان می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آواز جنگل بلوط به گوش نوجوانان می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید