آمادگی آموزش وپرورش برای اسکان 12 میلیون نفر روز در تعطیلات نوروز

به گزارش مجله بابلسر، مدیرکل تعاون و پشتیبانی ازآمادگی آموزش و پرورش برای اسکان 12 میلیون نفر روز در تعطیلات نوروز 99 و با حضور 24 هزار عوامل اجرایی در تعداد 705 پایگاه پذیرش در سراسر کشور اطلاع داد.

آمادگی آموزش وپرورش برای اسکان 12 میلیون نفر روز در تعطیلات نوروز

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات بورسیه تحصیلی انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی مجله بابلسر، گودرز کریمی فر گفت: آموزش وپرورش، در راستای اعتلای منزلت اجتماعی فرهنگیان و به منظور افزایش طیب خاطر معلمان شاغل و بازنشسته، طرح اسکان نوروزی فرهنگیان را با شعار (کیفیت مطلوب، امنیت پایدار و مسافرت ارزان) با حضور 24 هزار عوامل اجرایی در تعداد 705 پایگاه پذیرش در سراسر کشور، به صورت شبانه روز تا انتها تعطیلات نوروزی، به مسافران فرهنگی، خدمات رفاهی ارائه خواهد نمود.

وی اضافه کرد: آموزش وپرورش، در طرح اسکان نوروزی، آمادگی اسکان 12 میلیون نفر روز را با تجهیز 398 مرکز رفاهی (خانه معلم) با ظرفیت 16 هزار و800 تختخواب و50 پردیس دانشگاهی با دارا بودن 2000 خوابگاه به انضمام 300 اردوگاه مجهز در قالب 3000 سوئیت و همچنین اختصاص 11 هزار مدرسه تجهیز شده در قالب 105 هزار کلاس درس، برای فرهنگیان در ایام تعطیلات نوروزی، فراهم نموده است.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش اضافه کرد: سامانه رزرو اینترنتی برای کلیه فرهنگیان شاغل و بازنشسته به آدرس eskan.m edu.ir از تاریخ 9 اسفندماه لغایت 23 اسفند فعال خواهد بود و بعد از تاریخ مذکور، هرگونه پذیرش مسافرین فرهنگی، صرفاً به صورت حضوری، میسر است. ضمن اینکه کلیه مسافرین فرهنگی به همراه اعضا خانواده در کلیه ستاد های اسکان در ایام تعطیلات نوروزی، تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرند.

کریمی فر، توضیح داد: در اسکان نوروز 1399 توجه به موارد زیر با رویکرد برنامه ریزی، سازمان دهی، هماهنگی، کنترل و نظارت به طور جدی در سراسر کشور، پیش بینی و عملیاتی شده است.

1 - رعایت اصول ایمنی و بهداشتی مدارس مجری طرح اسکان.

2- توجه به بهسازی و زیباسازی پایگاه های پذیرش در راستای رعایت حقوق شهروندی و تکریم مهمانان نوروزی.

3- آماده سازی سفره 7 سین جهت جذابیت و ارتقا طیب خاطر مهمانان.

4- اطلاع رسانی لازم با نصب برنوشته های اسکان در مبادی شهر ها با رویکرد راهنمایی مسافرین به ستاد های اسکان.

5- برپایی نمایشگاه های بومی و محلی در جوار پایگاه های اسکان به جهت آشنایی بافرهنگ و سنن محلی به منظور افزایش ماندگاری سفر و بهره مندی از دستاورد های قومی و محلی استان ها.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 407

به "آمادگی آموزش وپرورش برای اسکان 12 میلیون نفر روز در تعطیلات نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی آموزش وپرورش برای اسکان 12 میلیون نفر روز در تعطیلات نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید