کشف 18 گور جمعی در عراق طی سال 2019 میلادی

به گزارش مجله بابلسر، اداره گورهای جمعی در موسسه الشهداء عراق از کشف 18 گور جمعی قربانیان داعش و القاعده طی امسال میلادی اطلاع داد.

کشف 18 گور جمعی در عراق طی سال 2019 میلادی

به گزارش گروه بین الملل مجله بابلسر، موسسه الشهداء عراق، شمار گورهای جمعی شناسایی شده در امسال میلادی در این کشور را 18 عدد گفت.

ضیاء کریم مدیر اداره گورهای جمعی در این موسسه در گفت وگو با خبرگزاری رسمی عراق، واع گفت: در امسال میلادی 18 گور جمعی متعلق به قربانیان دو گروه تروریستی داعش و القاعده در نجف اشرف، ذی قار، دیالی و فلوجه و ... کشف شده است و به دلیل وجود گزارش های زیاد درباره مفقود شدن شهفرایندان عراق، فرایند تفحص برای یافتن گورهای جمعی دیگر ادامه دارد.

از ژوئن 2014 تا دسامبر 2017، گروه تروریستی داعش، بخش های گسترده ای از عراق را تحت اشغال خود داشت و در سطح گسترده ای دست به جنایت و خشونتهایی زد که ناقض کلیه قوانین بین المللی و حقوق بشری بود در زمره جنایات جنگی و ضد بشری و نسل کشی می گنجند.

نیروهای عراقی در ژوئیه سال 2017 شهر موصل را پس از ماه ها عملیات مستمر، آزاد کردند و تکفیری ها را از این شهر به عقب راندند و تا به امروز چندین گور جمعی در این شهر یافته اند.

بزرگترین گور جمعی پیدا شده در موصل مربوط به مهرماه سال 96 است که تیم های ویژه تفحص عراقی، دو گور جمعی شامل پیکر 500 تن از زندانیان زندان بادوش بود که سه سال پیش در هنگام اشغال شهر موصل، از سوی داعش از زندان خارج شدند و شیعیان پس از جدا شدن از اهل تسنن، به ضرب گلوله در چند کیلومتری بادوش، در صحرا، اعدام شدند. در یکی از این گورهای جمعی یافته شده، پیکر 30 تن و در دیگری 470 نفر دفن شده بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 272

به "کشف 18 گور جمعی در عراق طی سال 2019 میلادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 18 گور جمعی در عراق طی سال 2019 میلادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید