کرونایی های بدون علامت چند روز باید قرنطینه بمانند؟

به گزارش مجله بابلسر، یک فوق تخصص بیماری های عفونی درباره مدت زمان قرنطینه خانگی در مبتلایان با علامت و بدون علامت کرونا، شرح داد.

کرونایی های بدون علامت چند روز باید قرنطینه بمانند؟

به گزارش مجله بابلسر به نقل از ایسنا، دکتر مینو محرز درباره بروز ناشنوایی به عنوان یکی از علائم کرونا، گفت: از آنجایی که کرونا می تواند اعصاب جمجمه ای را گرفتار می نماید، می تواند چنین عوارضی داشته باشد.

بر همین اساس می تواند چشایی و بویایی را هم مختل کند. اعصاب شنوایی، بینایی، چشایی، بویایی و... را می تواند گرفتار کند.

وی اضافه نمود: البته اختلال در بویایی و چشایی مبتلایان به کرونا شایع تر است و ایجاد عوارض در گوش کمتر گزارش شده است.

محرز در ادامه درباره زمان بازگشت به کار ایمن در مبتلایان علامت داری که در خانه قرنطینه هستند، ادامه داد: مبتلایان به کرونایی که علامت دار هستند حداکثر دو تا سه هفته بعد از آغاز علائم می توانند از قرنطینه خارج شوند. پیش از این توصیه می شد که افراد مبتلا حتما شش هفته ماسک بزنند، اما اکنون که ماسک اجباری شده طبیعتا باید ماسک بزنند.

محرز با بیان اینکه افراد بدون علامت زودتر می توانند از قرنطینه خارج شوند، گفت: افراد مبتلا به بیماری کووید-19 که علامتی ندارند، می توانند بعد از هفت تا 10 روز از قرنطینه خارج شوند، اما به شرط اینکه از ماسک استفاده نمایند.

محرز تاکید نمود: نیازی نیست که افراد مبتلا بعد از گذشت زمان قرنطینه، مجددا تست دهند؛ چرا که تست گاهی در بعضی مبتلایان مدت زمان طولانی تری مثبت می ماند و ممکن است جواب کاذب دهد. بنابراین بعد از گذشت مدت قرنطینه نیازی به تست مجدد نیست؛ چرا که هم کمبود تست در جهان وجود دارد و هم گران قیمت است.

محرز گفت: بعد از گذشت مدت زمان قرنطینه در افراد مبتلا انتی بادی در بدن ایجاد می گردد، اما ثابت شده که

مصونیت این انتی بادی بعد از گذشت شش ماه پایدار نبوده است. حال ممکن است در بعضی مصونیت سلولی بیشتر تقویت گردد، اما از نظر IGG مصونیت نداشته باشند. بنابراین روی این موضوع هم بحث است و گفته می گردد باید IGG مثبت باشد.

وی همچنین اظهار کرد: بر همین اساس ابتلای مجدد را هم داشته ایم و به خصوص بعد از موج جدید بیماری ابتلای مجدد را به ویژه در میان کادر درمان شاهد بوده ایم.

محرز تاکید نمود: هرچند که دوران سرایت و انتقال بیماری دو تا سه هفته است، اما تاکید می کنیم که افراد مبتلا بعد از گذشتن زمان قرنطینه هم ماسک بزنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 779

به "کرونایی های بدون علامت چند روز باید قرنطینه بمانند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونایی های بدون علامت چند روز باید قرنطینه بمانند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید