کروناویروس فرهنگ ایرانی را به رخ جهان کشید

به گزارش مجله بابلسر، خبرنگاران/فارس کروناویروس علیرغم تمام مشکلاتی که برای مردم ایران و جهان به دنبال داشته و دارد، فرهنگ والای ایرانیان را به رخ تمام جهان کشید؛ فرهنگی که همواره از آن یاد می کردیم و به آن می بالیدیم و اعتقاد داریم همانگونه که در گذشته پایه گذار یک تمدن بالنده بود، در آینده هم تمدنی را بنیان خواهد گذاشت.

کروناویروس فرهنگ ایرانی را به رخ جهان کشید

طی روزهای گذشته و با شیوع کروناویروس در کشورهایی که داعیه دار فرهنگ و تمدن هستند و مدام به دنبال اشاعه آن به اصطلاح تمدن به دیگر نقاط جهان بوده اند و همه را عقب مانده تلقی کرده اند؛ با هجوم به فروشگاه ها در عمل نشان دادند که تا چه اندازه متمدن هستند!

این روزها و با وجود تمام فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم های ظالمانه اعمال شده از سوی سیاستگزاران جهانی غرب به اصطلاح متمدن!! مردم ایران با نجابت و مناعت طبع، نه تنها فروشگاه ها را غارت نکردند بلکه با رویکردی متمدنانه، تلاش کردند در کنار تامین مایحتاج ضروری خود، به دیگرانی که شاید به هر دلیل توان تامین این نیازها را نداشته باشند، کمک کنند.

در این روزهای سخت، گوشه گوشه دیار سرافراز ایران، مردان و زنان بی شماری آستین همت بالا زده و برای رفع کمبودهایی که به دلیل فشارهای اقتصادی بیرونی و بعضا اندک زیاده خواهی ها و سوء مدیریتهای درونی وجود داشت، تلاشی همگانی را به نمایش گذاشتند.

این روزها نه تنها تمام فروشگاه ها مملو از کالاهای مورد نیاز مردم است، بلکه گروه هایی با هر نام و نشان، به تامین نیازهای ضروری بهداشتی جامعه همت گماشته اند، مردان و زنانی که همواره در ایام سخت و هنگامه بروز سختی، حضورشان گرمی بخش هموطنانشان بوده است.

مردم ایران، به راستی در راس هرم انسانیت، جلوه گری می کنند، مردمی که آن روزهای سیل و زلزله و ... بخش اندکی از تبار والا و رفتارهای انسانی شان را به نمایش گذاشتند و امروز هم در وانفسایی که کروناویروس چند میکرونی برایشان ساخته، همچنان رفتار متمدنانه خود را به رخ جهانیان کشاندند.

امروز اگر در آمریکا و کانادا و انگلیس و فرانسه و آلمان و .... دیگر مدعیان فرهنگ و تمدن، شاهد غارت فروشگاه ها و کمبود شدید دارو، اقلام بهداشتی، نیازهای غذایی و ... هستیم، اگر شاهد رفتارهای غیرمتمدنانه آن غرب نشینان نسبت به هموطنان و غیر هموطنانشان هستیم، ایرانیان با رفتارهای انسانی، اعتقاد دارند که این روزهای سخت تنها با در کنار هم بودن، طی خواهد شد و آنچه می ماند، انسانیت است و بس.

امروز ایرانیان را آنچه در صدر نشانده، اعتقاد راسخشان به دین و آئینی است که پیامبرش، منادی رحمت و صلح و دوستی بوده و هدایت کنندگان آن، همواره به رفتارهای انسانی به عنوان اصلی ترین نماد دین مبین اسلام، تاکید داشته اند.

امروز نه تنها ایرانیان ساکن در ایران بلکه تمام ایرانیانی که در اقصی نقاط جهان سکونت دارند، با رفتارهای متمدنانه خود در مقابل غرب مدعی تمدن، سر راست کرده و پرچم این دیار کهن را برافراشته نگه داشته اند.

باشد که تحلیل گران جهان که انگشت تحیر از رفتارهای غربیان بر دندان گرفته اند و از آنچه امروز در کشورهای غربی که داعیه دار پیشتازی عرصه های صنعت و اقتصاد هستند، متعجب مانده اند، بدانند که ایران و ایرانی به راستی جایگاهی رفیع در فرهنگ و تمدن و رفتارهای انسانی متمدنانه داشته و دارند.

به حتم روزهای سخت ناشی از شیوع بیماری کووید 19 که مانند تمام مسائل امروز بشریت، منشاء و مبدا آن هم خارج از مرزهای این کشور سرافراز بوده، می گذرد و رو سیاهی به ذغال خواهد ماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 536

به "کروناویروس فرهنگ ایرانی را به رخ جهان کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کروناویروس فرهنگ ایرانی را به رخ جهان کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید