کره شمالی دست به آزمایش بسیار مهم زده است

به گزارش مجله بابلسر، کره شمالی گفت، به یک آزمایش موشکی بسیار مهم دست زده است. به گزارش رسانه های کره شمالی، این آزمایش در تاسیسات سوها، واقع در شمالی غربی این کشور اجرا شده است.

کره شمالی دست به آزمایش بسیار مهم زده است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری مرکزی کره شمالی، با ادامه رکود در مذاکرات هسته ای بین پیونگ یانگ و واشنگتن کره شمالی دست به آزمایش بسیار مهمی در تاسیسات سوها زده است.

سخنگوی آموزشگاه ملی علوم در کره شمالی توضیح داد: آزمایش بسیار مهمی در این سایت پرتاب ماهواره در هفتم دسامبر 2019 انجام گرفت.

این سخنگو اضافه نمود، نتایج این آزمایش تاثیر مهمی بر تغییر موضع استراتژیک کره شمالی خواهد گذاشت.

در این گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی به ماهیت شیء آزمایش شده اشاره نشده اما سایت آن تاسیسات سوها اعلام شده که پیشتر برای پرتاب موشک به فضا از آن استفاده شده بود.

همچنین به گزارش بی.بی.سی، آمریکا می گوید کره شمالی پیشتر متعهد شده بود که مرکز سوها را برچیند. بنا بر گزارش ها، کره شمالی در این مرکز به پرتاب ماهواره و آزمایش موتور موشک های بالستیک می پردازد.

آمریکا و کره جنوبی هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده اند.

کره شمالی اخیرا هشدار داده بود که خط مشی جدیدی را در برابر آمریکا در پیش خواهد گرفت.

پیونگ یانگ روز آدینه (شش دسامبر) برای نخستین بار در ظرف یک سال گذشته حملات خود علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را از سر گرفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی گفت، اگر دونالد ترامپ، حالت تهاجمی دارد باید آن را به عنوان بازگشت عارضه کُند ذهنی یک فرد پیر کُند ذهن تلقی کرد.

کره شمالی اولین بار در سال 2017 دونالد ترامپ را پیر و کم عقل خطاب نموده بود.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ در ژوئن 2018 در سنگاپور و در فوریه سال 2019 در ویتنام ملاقات کردند. هدف از آن ملاقاتها ترغیب کره شمالی به متوقف کردن برنامه هسته ای این کشور بود.

اما مذاکرات دو کشور، به رغم ملاقات دو رهبر در ژوئن امسال در منطقه غیرنظامی بین دو کره متوقف شده است. در آن ملاقات ترامپ به عنوان نخستین رئیس جمهوری آمریکا پا در خاک کره شمالی گذاشت.

بسیاری آن را ملاقاتی نمایشی توصیف کردند که نتیجه روشنی نداشته است.

ترامپ در نشست ناتو که روز سه شنبه 3 دسامبر در انگلیس برگزار گردید رهبر کره شمالی را مرد موشکی توصیف کرد.

او همچنین گفت که آمریکا حق استفاده از نیروی نظامی علیه کره شمالی را محفوظ نگه می دارد.

در مقابل معاون وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه ای که خبرگزاری دولتی این کشور منتشر نموده، هشدار داد که جنگ لفظی که از دو سال پیش بین دو کشور آغاز شده احتمالا از سر گرفته می گردد.

در سال 2017، مشاجرات لفظی بین رهبران دو کشور درگرفت. ترامپ، رهبر کره شمالی را مرد موشکی کوچک و دیوانه خطاب نموده و در مقابل کیم جونگ اون، ترامپ را پیرمرد عقل باخته نامیده بود.

در ماه های اخیر حملات لفظی بار دیگر بین دو کشور از سر گرفته شده است.

پیونگ یانگ تا انتها سال به واشنگتن برای ارائه پیشنهادات جدید فرصت داده و گفته است در صورتی که چنین اتفاقی نیفتد، راه جدیدی در پیش خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 214

به "کره شمالی دست به آزمایش بسیار مهم زده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی دست به آزمایش بسیار مهم زده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید