کره شمالی به آمریکا: هیچ چیز ریاکارانه تر از وعده های تو خالی نیست

به گزارش مجله بابلسر، کره شمالی طی بیانیه ای بامداد جمعه به رئیس جمهور آمریکا درباره پیگیری سیاست های خصمانه در قبال این کشور هشدار داد.

کره شمالی به آمریکا: هیچ چیز ریاکارانه تر از وعده های تو خالی نیست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه رسمی کره شمالی بامداد جمعه گزارش داد چنانچه دولت آمریکا به ادامه سیاست های خصمانه اصرار داشته باشد پیونگ یانگ دلیل چندانی برای حفظ رابطه شخصی میان کیم جونگ اون، رئیس کره شمالی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نمی بیند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی این بیانیه را در آستانه دومین سالگرد دیدار نخست ترامپ و کیم به نقل از ری سان گوان، وزیر امور خارجه کره شمالی منتشر کرده است.

وزیر خارجه کره شمالی در این بیانیه خاطرنشان کرده سیاست های آمریکا اثبات می کنند که واشنگتن، تهدید درازمدت علیه کره شمالی و مردم این کشور است.

دیدار میان ترامپ و کیم در سنگاپور در سال 2018 میلادی نخستین دیدار میان یک رئیس جمهور مستقر آمریکا و رئیس کره شمالی بود. با وجود این، بیانیه ای که بعد از این دیدار به عنوان توافق میان دو کشور صادر شد فاقد جزئیات بود.

سران دو کشور در دیدار دیداری که فوریه 2019 در پایتخت ویتنام برگزار گشت قادر به دستیابی به توافق نبودند.

وزیر خارجه کره شمالی در بیانیه خود خاطرنشان کرده که به نظر می رسد دولت ترامپ فقط به دنبال به دست آوردن امتیازهای سیاسی و همزمان منزوی سازی و خفه کردن کره شمالی بوده است.

او گفت: ما هیچ گاه دیگر بسته دیگری در اختیار رئیس قوه مجریه آمریکا قرار نمی دهیم تا او بدون دادن هیچ ما به ازایی از آن برای دستاورد خودش استفاده کند. هیچ چیز ریاکارانه تر از وعده های تو خالی نیست.

در ادامه این بیانیه آمده است: آمریکا ادعا می کند طرفدار بهبود روابط با کره شمالی است ولی در واقع فقط مصمم به وخیم تر کردن اوضاع است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 694

به "کره شمالی به آمریکا: هیچ چیز ریاکارانه تر از وعده های تو خالی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی به آمریکا: هیچ چیز ریاکارانه تر از وعده های تو خالی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید