کرملین: اجازه درگیری میان ترکیه و سوریه را نمی دهیم

به گزارش مجله بابلسر، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه ضمن تأکید بر تأمین امنیت مرز سوریه-ترکیه از طریق استقرار نظامیان سوریه در مرز دو کشور، گفت که مسکو اجازه وقوع درگیری میان ترکیه و سوریه را نمی دهد.

کرملین: اجازه درگیری میان ترکیه و سوریه را نمی دهیم

به گزارش گروه بین الملل مجله بابلسر، الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در امور سوریه امروز (سه شنبه) در واکنش به تداوم عملیات نظامی آنکارا در شمال و شمال شرقی سوریه ضمن تأکید بر لزوم گفت وگو میان شبه نظامیان کُرد و دمشق گفت: گفت وگوهای فعال بیشتر میان دمشق و کُردها به احیای حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه کمک می کند.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی اینترفکس، وی سپس در خصوص نقش مسکو در گفت وگوهای میان کُردها و دولت سوریه گفت: روسیه، گفت وگوی میان دمشق و کردها را میانجیگری کرد. این گفت وگوها علاوه بر مکان های دیگر در پایگاه هوایی حمیمم انجام گرفته است.

وی ضمن غیرقانونی خواندن عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه گفت: عملیات ترکیه در سوریه غیرقابل قبول است و هیچ توافقی در این خصوص بین مسکو و آنکارا صورت نگرفته است.

لاورنتیوف سپس در واکنش به توجیه ترکیه برای تأمین امنیت در امتداد مرز با سوریه از طریق آغاز عملیات نظامی علیه کُردهای این منطقه، گفت: امنیت مرز ترکیه و سوریه باید از طریق استقرار نیروهای دولت سوریه در امتداد تمام مرز تضمین شود.

این مقام روس درباره تعامل ترکیه و سوریه گفت: وزارتخانه های دفاع و خارجه و سرویس های امنیتی سوریه و ترکیه گفت وگوهای به موقعی با یکدیگر انجام می دهند.

نماینده پوتین در امور سوریه سپس با اشاره به این موارد شرح داد: روسیه اجازه وقوع درگیری میان ترکیه و سوریه را نمی دهد.

این مقام روس در بخشی از سخنان خود به اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر خروج نظامیان این کشور از شمال سوریه گفت: مسکو در خصوص احتمال خروج نظامیان آمریکا از سوریه تردید دارد.

هفته گذشته بعد از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با اردوغان گفت وگوی تلفنی انجام داد، تأکید کرد که در عملیات نظامی ترکیه در سوریه مشارکت نخواهد کرد و پس از آن نظامیان خود را از منطقه تحت کنترل کردهای سوریه خارج کرد.

شبه نظامیان کُرد که تأکید داشتند، آمریکا با خروج از شمال سوریه، از پشت به آنها خنجر زده است، به دمشق روی آوردند و از دولت مرکزی درخواست کمک کردند.

لاورنتیوف در این خصوص گفت: عملیات ترکیه در سوریه، کُردها را به ورود به مذاکره با دمشق سوق داد.

عملیات نظامی ترکیه در شمال و شمال شرقی سوریه به آواره شدن دهها هزار نفر از مردم این منطقه منجر شده است اما اردوغان همچنان علیرغم نقدها بین المللی و تبعات منفی که برای این کشور به همراه داشته، بر ادامه این حملات تأکید دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 86

به "کرملین: اجازه درگیری میان ترکیه و سوریه را نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: اجازه درگیری میان ترکیه و سوریه را نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید