ژاپن ماهواره جاسوسی به فضا پرتاب می کند

به گزارش مجله بابلسر، خبرنگاران : ژاپن در بحبوبه افزایش فعالیت های موشکی و اتمی کره شمالی، یک ماهواره جاسوسی به مدار زمین پرتاب خواهد کرد.

ژاپن ماهواره جاسوسی به فضا پرتاب می کند

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله بابلسر به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ با احتمال افزایش انجام آزمایش های موشکی و اتمی کره شمالی، ژاپن یک ماهواره های جاسوسی را برای افزایش و تقویت توانایی های نظارتی خود روز یک شنبه آینده به فضا پرتاب خواهد کرد.

بنابر این گزارش، یک موشک قرار است ماهواره مجهز به رادار را از مرکز فضایی تانگاشیما در جنوب غربی ژاپن در مدار زمین قرار دهد.

مقامات ژاپن بدون اشاره به نام کره شمالی ، گفتند از این ماهواره برای جمع آوری اطلاعاتی از جمله اطلاعاتی در خصوص زمین لرزه و سونامی 2011 این کشور استفاده خواهد شد.

این ماهواره از ارتفاع چند صد کیلومتری فضا قادر است باکمک سیستم راداری خود هرگونه جسمی، حتی یک متری را در روی زمین شناسایی کند.

توکیو تا به امروز چهار ماهواره عملیاتی در مدار زمین قرار داده است که فقط یکی از آنها مجهز به رادار است. این کشور از دهه نود از طریق ماهواره اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت می کند.

سال گذشته، پیونگ یانگ دو آزمایش دوربرد موشکی انجام داد که اولی موفقیت آمیز نبود اما دومی که در دسامبر پرتاب شد، با عبور از جزیره اوکیناوا در جنوب ژاپن، اعتراض مقامات این کشور را برانگیخت.

کره شمالی بارها تاکید کرده است آزمایش موشکی این کشور در 12 دسامبر صلح آمیز بوده است.

اما سازمان ملل متحد با محکوم کردن پرتاب ماهواره پیونگ یانگ، هدف کره شمالی را آزمایش موشک بالستیک اعلام کرده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 392

به "ژاپن ماهواره جاسوسی به فضا پرتاب می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن ماهواره جاسوسی به فضا پرتاب می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید