چین بدترین کشور برای خبرنگاران در سال 2019

به گزارش مجله بابلسر، بر اساس گزارش کمیته حفاظت از خبرنگاران که امروز چهارشنبه منتشر شد، چین در سال 2019 بیشتر از هر کشور دیگری در دنیا خبرنگاران را به زندان انداخته و با به زندان انداختن دست کم 48 خبرنگار در سال 2019، جای ترکیه را به عنوان سرکوبگرترین کشور برای خبرنگاران گرفته است.

چین بدترین کشور برای خبرنگاران در سال 2019

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش مجله بابلسر، به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس این گزارش کمیته حفاظت از مجله بابلسر، در امسال میلادی دست کم 250 خبرنگار در سراسر دنیا به زندان افتاده اند در حالی که در سال گذشته میلادی مجموع مجله بابلسر به زندان افتاده در دنیا 255 تن بوده است.

جمع مجله بابلسر به زندان افتاده در چین در امسال میلادی نیز نسبت به رقم سال گذشته، به اندازه یک نفر افزایش یافته است.

در این گزارش تصریح شده، از زمانی که شی جینپینگ کنترل سیاسی خود در چین را تثبیت نموده، تعداد مجله بابلسر زندانی شده در چین به صورت پایدار فرایند افزایشی داشته است.

در ادامه این گزارش که به وصورت سالانه از سوی کمیته مذکور تهیه می گردد، آمده است: سرکوب در استان سین کیانگ چین (جایی که حدود یک میلیون نفر از اقلیت مسلمان به اردوگاه های بازداشت دسته جمعی فرستاده شده اند) منجر به بازداشت ده ها خبرنگار شده و از میان آنها بعضی حتی به خاطر فعالیتهای مربوط به حرفه خبرنگاری که سالها قبل انجام داده بودند، به زندان افتاده اند.

در عین حال ترکیه در سال 2019، 47 خبرنگار را به زندان انداخته در حالی که در سال 2018، 68 خبرنگار را زندانی نموده بود. طبق این گزارش، بعد از چین و ترکیه، در رده های بعدی عربستان و مصر هر یک با زندان کردن 26 خبرنگار، اریتره با زندانی کردن 16 خبرنگار و ویتنام با زندان انداختن 12 خبرنگار در طول سال 2019 قرار دارند.

به نوشته تهیه کنندگان این گزارش، استبداد، بی ثباتی و اعتراضات در امسال میلادی منجر به افزایش تعداد مجله بابلسر به زندان افتاده در خاورمیانه شده اند.

از سوی دیگر طبق این گزارش، حدود هشت درصد از مجله بابلسر به زندان افتاده در سال 2019 در دنیا، زن بوده اند در حالی که سال گذشته میلادی 13 درصد از آنها زن بودند. این گزارش نتیجه گرفته که سیاست، حقوق بشر و فساد موضوعاتی بوده اند که پرداختن به آنها بیشتر از بقیه موضوعات باعث به زندان افتادن مجله بابلسر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 253

به "چین بدترین کشور برای خبرنگاران در سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین بدترین کشور برای خبرنگاران در سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید