چگونه با استعلام کد ملی متوجه امکان سفر با ناوگان بین شهری در روزهای قرنطینه کرونا شویم؟

به گزارش مجله بابلسر، پیش از صدور بلیت برای مسافران ناوگان عمومی بین شهری، کد ملی آنها در سامانه متصل به سامانه بانک اطلاعاتی بیماران کرونایی وزارت بهداشت، استعلام می گردد و در صورت ابتلای فرد به کرونا، از صدور بلیت و سفر فرد کرونایی جلوگیری می گردد.

چگونه با استعلام کد ملی متوجه امکان سفر با ناوگان بین شهری در روزهای قرنطینه کرونا شویم؟

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

چندی پیش بود که مصوب شد، افرادی که تست کرونا آنها مثبت شده است، پس از گذار از دوران قرنطینه که سامانه وزارت بهداشت آن را مشخص می نماید، امکان استفاده از حمل و نقل عمومی مسافری جاده ای، قطار و هواپیما را خواهند داشت.

برای صدور بلیت هواپیما، اتوبوس و قطار با توجه به زیرساختی که فراهم شده است، ابتدا کد ملی از مسافر دریافت می گردد و سپس استعلام فرد از منظر ابتلا به کرونا از سامانه ای که متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است انجام می گردد و در صورت منفی بودن ابتلا به کرونا برای آنها بلیت صادر می گردد.

در واقع مبتلایان به کرونا که تست آنها در زمان مراجعه برای خرید بلیت برای روز انتخابی در سامانه وزارت بهداشت مثبت ثبت شده است، امکان سفر را نخواهند داشت.

ارائه تست منفی کرونا جنبه عمومی ندارد و افرادی که مبتلا به این بیماری نیستند، نیازی به ارائه مدارک مرتبط را ندارند.

هر فردی که در ایام مراجعه برای خرید بلیت تست مثبت کرونا داشته باشد و در سامانه وزارت بهداشت کد ملی وی ثبت شده باشد پس از گذراندن دوران قرنطینه، (14 روز) امکان استفاده از حمل و نقل عمومی مسافری جاده ای قطار و هواپیما دارد.

به تازگی سازمان راهداری و حل و نقل جاده ای سامانه ای در نظر گرفته است که با اتصال به سامانه بانک اطلاعاتی بیماران کرونایی وزارت بهداشت، امکان استعلام ساده و سریع کد ملی مسافر برای صدور بلیت فراهم است.

متقاضیان سفر با ناوگان عمومی بین شهری می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی http://www.safarvip.com/ و درج کد ملی، استعلام صدور بلیت را به راحتی انجام دهند.

شرکت ها و راننده ها نیز از این سامانه استفاده می نمایند بدین ترتیب که با درج کد ملی متقاضی سفر، مشخص می گردد که این فرد امکان سفر با ناوگان عمومی بین شهری را دارد یا خیر و این بر مبنای اطلاعات وزارت بهداشت درباره ابتلا به کرونا است و فرد هم خود می تواند به وسیله این آدرس اینترنتی استعلام کند که آیا امکان سفر دارد یا خیر.

در این راستا مسافران ناوگان عمومی بین شهری هم می توانند پیش از سفر با درج کد ملی خود در این سامانه مطمئن شوند که آیا امکان سفر و صدور بلیت برای آنها وجود دارد یا خیر؛ به هر حال بیماران کرونایی که هنوز دوره مشخص شده خود را نگذرانده اند امکان سفر با ناوگان عمومی بین شهری ندارند.

از سوی دیگر راننده های ناوگان اتوبوسی، مینی بوسی و سواری کرایه بین شهری هم اگر در طول جهت قصد سوار کردن مسافر داشته باشند باید پیش از سوار کردن مسافر با استعلام کد ملی فرد مورد نظر به وسیله این سامانه از سلامتی جسمی وی از نظر ابتلا به کرونا مطمئن شوند.

منبع: فارس

منبع: چمدان
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 978

به "چگونه با استعلام کد ملی متوجه امکان سفر با ناوگان بین شهری در روزهای قرنطینه کرونا شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با استعلام کد ملی متوجه امکان سفر با ناوگان بین شهری در روزهای قرنطینه کرونا شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید